AMD و معرفی هدست واقعیت مجازی Sulon Q

AMD و معرفی هدست واقعیت مجازی Sulon Q

شرکت AMD که یکی از تولیدکنندگان مطرح در زمینه پردازنده و کارت گرافیک محسوب می شود، به تازگی هدست واقعیت مجازی را با همکاری شرکت Sulon Technologies‌ معرفی نمود.

این هدست Sulon Q‌ نام داشته و به گفته AMD برای اجرا به هیچ PC یا دستگاهی نیازمند نیست و باید آن را یک هدست واقعیت مجازی و واقعیت افزوده محسوب کرد.

کمپانی در این رابطه می گوید:

تجربه کاربری با Sulon Q‌ به این معنا نبوده که به دنیای واقعیت مجازی ورود پیدا می کنید بلکه دنیای اطراف را به شکلی کامل مشاهده خواهید کرد. شما با مشاهده هر شی اطرافتان یک شی مجازی را که به تکمیل محیط پیرامونتان می پردازد، شاهد خواهید بود.”

همانطور که گفته شد Sulon Q‌ از هیچ سیم یا کابلی برخوردار نیست و سخت افزار فنی قدرتمندی را داراست.

بنابراین طبق توضیحات AMD بایستی آن را رقیبی برای هلولنز مایکروسافت دانست. Dhan Balachand مدیر اجرایی شرکت Sulon Technologies‌ بیان داشت که Sulon Q‌ دارای پردازنده FX-8800P ای ام دی در کنار پردازنده گرافیکی قدرتمند Radeon R7 با هسته های نسل بعدی معماری گرافیکی AMD است.

Balachand اظهار داشت:

با کنار هم قرار گرفتن 4 هسته پردازنده و 8 هسته پردازنده گرافیکی با معماری HSA شاهد عملکرد کاملی خواهیم بود.

این ویژگی سخت افزار Sulon Q‌ را قادر می سازد تا جدیدترین رابط های برنامه نویسی گرافیکی چون دایرکت ایکس 12، ولکان به آسانی روی آن اجرا شوند. در مجموع Sulon Q‌ می توان تصاویری را رزولوشن 2K به کاربران ارائه دهد.

همچنین فناوری LiquidVR شرکت AMD در تجربه روان واقعیت مجازی و واقعیت افزود این هدست نقش موثری خواهد داشت.

فناوری صوتی AstoundSound نیز در به گوش رسیدن صدای 360 درجه نقش بزرگی دارد. Sulon Q با جک 3.5 میلیمتری هدفون و 2 جک میکروفون کاهنده نویز مجهزست.”

Sulon Q‌ برای عرضه در اواخر بهار 2016 برنامه ریزی شده و در حال حاضر نیز مراحل ساخت خود را طی می کند.

AMD و معرفی هدست واقعیت مجازی Sulon Q

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *