کامکست به دنبال خرید دریم ورکس به ارزش ۳ میلیارد دلار

براساس گزارشات جدید، شرکت کامکست قصد داشته کمپانی انیمیشن سازی دریم ورکس را به ارزش 3 میلیارد دلار خریداری کند. کامکست درحال حاضر صاحب یونیورسال پیکچرز بوده و با خرید این شرکت می تواند به کمپانی قدرتمند در تولید محتوای سرگرمی خانواده بپردازد. این می تواند برای شرکت رقیبی چون دیزنی یک خبر بد محسوب شده، شرکتی که در حال حاضر در این زمینه به نوعی رهبری دارد.

کامکست پیش از بدست آورد یونیورسال پیکچرز، در تولید فیلم های Despicable Me and Minions نقش داشته است. با کسب دریم ورکس، کامکست می تواند قدرتمندتر از گذشته در زمینه تولید محتوای سرگرمی خانواده فعالیت کند. در صنعت تولید محتوای سرگرمی رقبای بزرگی در کار هستند و کامکست باید بتواند با خرید دریم ورکس نقش خود را نیز پر رنگ سازد.

از آنجایی که دیزنی حضور پر رنگ و بزرگی در صنعت تولید محتوای سرگرمی خانوادگی دارد، کامکست راه دشواری را در پیش خواهد داشت. بنابراین انتظار می رود با خرید دریم ورکس شاهد محتوای جذابی از سوی شرکت های زیرمجموعه باشیم و حتی انتظار می رود پارکی چون دیزنی توسط کامکست ساخته شود.

دریم ورکس در گذشته خریدارانی داشته اما هیچ یک نهایی نشدند و این کمپانی بدون خریدار به کار خود ادامه داد. براساس گزارشات قبل، مدیرعامل دریم جفری کاتزنبرگ علاقه‌مند بوده تا خریداری مناسبی پیدا شده و معامله ای با آن نیامد. از این رو اگر کامکست بتواند معامله خود با دریم ورکس را نهایی سازد قطعا مبلغ هنگفت 3 میلیارد دلاری را باید بپردازد.

این نوشته در خبر منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by سحر حسینی