پیاده روی در مقابل دویدن

پیاده روی

پیاده روی و دویدن، ورزشهای قلبی-عروقی هستند که می‌توانند به سوختن کالری کمک کنند و باعث بهبود سلامتی شوند. مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها توصیه می‌کنند بزرگسالان تا سن ۶۵ سالگی هر هفته چندین جسله را صرف فعالیت جسمی‌در سطح متوسط تا شدید کنند، از جمله تمرینات هوازی. پیاده روی و دویدن هر دو می‌توانند کمکتان کند تا به هدفتان از تمرینات متوسط الی شدید، بسته به شدت تمریناتی که انجام می‌دهید، برسید.

کالری مصرفی

با وجود بحث‌های زیادی درباره تفاوت مقدار کالری مصرفی از پیاده روی و دویدن، مطالعه‌ای در مجله تحقیقاتی ” شرایط و قدرت ” در سال ۲۰۱۲ نشان داد شرکت کنندگانی که ۱.۶۰ کیلومتر پیاده روی کردند، در طی راه رفتن ۸۹ کالری و ۱۱۰ کالری در طی ساعتهای بعد از اتمام ورزش سوزانده اند. در حالیکه شرکت کنندگان دو با دویدن ۱.۶۰ کیلومتر در طی ورزش ۱۱۲ کالری و بعد از اتمام آن ۱۵۹ کالری سوزانده اند.

تاثیر بر مفاصل

به طور کلی تاثیر بر مفاصل حین دویدن بدلیل بالا و پایین شدن بدن و افزایش فشار بر مفاصل بیشتر از پیاده روی است. می‌توانید با یک متخصص علوم ورزش و درمانگر فیزیکی کار کنید تا به دویدن شما بهبود بخشد و بالا و پایین شدن بدنتان را کاهش دهد. با این وجود، گام برداشتن و گذاشتن می‌تواند تاثیربر مفاصلتان را افزایش دهد، بنابراین به طور مساوی و ارام پاهایتان را بالا و پایین کنید و راه بروید.

شدت ورزش

یکی از مهم ترین عوامل در تعیین چگونگی ورزش شما از پیاده روی تا دویدن، شدت آن خواهد بود. مثلا دویدن روی سطح هموار، نیازمند تلاش کمتری است تا دویدن بر روی تپه و پیاده روی با سرعت بیشتر نیازمند تلاش بیشتری نسبت به پیاده روی با سرعت کم می‌باشد.

این نوشته در راهنما منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by سحر حسینی