هرآنچه که درباره آیپد پرو ۹٫۷ اینچی می دانیم؟

براساس گزارشات شرکت اپل می خواهد طی رویداد اواخر مارس دو محصول جدید از جمله یک آیفون 4 اینچی به نام iPhone SE و تبلت 9.7 اینچی آیپد پرو را رونمایی کند.

آیپد پرو جدید در حقیقت جایگزین نسخه 3 آیپد ایر محسوب شده و از تمامی ویژگی های آیپد پرو 12.9 اینچی برخوردارست، اما تنها تفاوت آن یک صفحه نمایش 9.7 اینچیست.

آیپد پرو 9.7 اینچی انتظار می رود از صفحه نمایش 2732*2048 پیکسلی برخوردارست که چنین رزولوشنی را ما در آیپد پرو 12.9 اینچی نیز شاهد بودیم. البته آیپد ایر 2 از صفحه نمایش 2028*1536 پیکسلی بهره می‌برد.

تبلت مورد اشاره دارای پردازنده قدرتمند A9X بوده و حافظه رم 4 گیگابایتی با آن همراست. این پردازنده را ما در تبلت آیپد پرو 12.9 شاهد بودیم و تا اینجا از همان مشخصات تبلت اصلی برخوردار بود. احتمالا اپل آیپد پرو 9.7 اینچی را در گزینه های ذخیره سازی متعددی از جمله حداقل 16 گیگابایتی و حداکثر 128 گیگابایتی عرضه کند.

اگرچه در اکثر مشخصات آیپد پرو 9.7 اینچی شبیه به آیپد پرو 12.9 اینچیست اما گفته می شود دوربین 12 مگاپیکسلی جدید شامل حال تبلت کوچک جدید شده که آن را نسبت به تبلت 12.9 اینچی قدرتمندتر می‌سازد. این دوربین قادرست ویدئویی با کیفیت 4K ضبط نماید که در نوع خود بی نظیرست. آیپد پرو کوچک جدید دارای سیستم عامل iOS 9.3 بوده و اواخر ماه مارس به بازار عرضه می شود.

شایعات می گویند اپل 21 مارس رویداد اختصاصی خود را برگزار خواهد کرد و در کنار معرفی iPhone SE/تبلت آیپد پرو 9.7 اینچی شاهد معرفی مک بوک و بندهای جدید برای اپل واچ خواهیم بود.

این نوشته در خبر منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by سحر حسینی