ساخت نکسوس های سه سال آتی برعهده HTC خواهد بود

براساس شایعات گذشته شرکت HTC یکی از نکسوس های سال 2016 گوگل را خواهد ساخت. این در حالیست که گزارش جدید موضوع دیگری را آشکار کرده و می گوید HTC در سال 2016 هر دو نکسوس شرکت گوگل را تولید خواهد کرد. HTC نخستین بار در ساخت تبلت نکسوس 9 با شرکت گوگل همکاری نمود و توانست موفق عمل کند. حال پس از چند سال عدم همکاری با گوگل طبیعیست شاهد همکاری مجدد دو کمپانی باشیم.

البته گزارش می افزاید که HTC علاوه بر تولید دو نکسوس جدید گوگل تا سه سال آینده نکسوس های این کمپانی را به تولید می‌رساند. بنابراین سال 2016 تنه سالی نخواهد بود که شاهد ساخت نکسوس ها توسط HTC هستیم. گزارش می گوید HTC برای این معامله قراردادی با گوگل امضا نمود، از این رو اگر قراردادی در کار باشد قطعا گوگل نمی توان به سراغ شرکت‌های تولیدکننده دیگری برود.

گفتنیست نکسوس در طی سه سال آینده از 6 مدل ساخت 3 مدل را برعهده خواهد داشت و 3 مدل دیگر توسط شرکت دیگری که نامشخص باقی مانده، انجام خواهد گرفت. در سال 2015 دو کمپانی ال جی و هوآوی با شرکت گوگل جهت ساخت نکسوس‌های 2015 همکاری داشتند و نتیجه آن گوشی های نکسوس 5X ال جی و نکسوس 6P هوآوی بود. دو تلفن هوشمند با فروش خوبی همراه بودند و توانستند در بازار موفق عمل نمایند.

از آنجایی که HTC وضعیت اقتصادی مناسبی ندارد، ساخت نکسوس شاید بتواند کمکی برای شرایط اقتصادی نامناسب آن محسوب شود. از این رو هدف این کمپانی تایوانی در انعقاد قرارداد با گوگل شاید دستیابی به موفقیت بوسیله دستگاه‌های نکسوسی باشد.

این نوشته در خبر منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by سحر حسینی