تغییر نام سیستم عامل کامپیوتری اپل

تغییر نام سیستم عامل کامپیوتری اپل

شرکت اپل از 15 سال قبل نام سیستم عامل کامپیوتری خود را OS X گذاشت; هیچ گاه جز در انتشار بروزرسانی تغییری در نام آن نداده است; اما به نظر می رسد سال 2016 همان سالیست که می بایست نام سیستم عامل اپل تغییر می کرد.

این شرکت کوپرتینویی در جریان کنفرانس WWDC 2016 خود به معرفی نام جدید سیستم عامل کامپیوتری خود یعنی macOS Sierra پرداخت.

البته پیش از این شایعات به تغییر نام سیستم عامل کامپیوتری اپل اشاره داشتند; اما آنها نام را macOS ذکر کرده بودند و حال اپل نام را macOS Sierra ذکر کرده است.

در هر صورت تفاوت بسیاری بین نام macOS Sierra و macOS وجود ندارد; با تغییر نام شاهد تغییر کلی ساختار سیستم عامل کامپیوتری اپل نخواهیم بوده و macOS همچنان ساختار OS X خود را حفظ خواهد کرد.

تنها هر از گاهی شاهد انتشار بروزرسانی که شامل ویژگی های متعددی برای دستگاه های کامپیوتری مک می شود; خواهیم بود.

جدیدترین نسخه سیستم عامل macOS Sierra یا همان OS X قبل با نام OS X El Capitan در پاییز سال قبل منتشر شد; حال باید به انتظار نشست تا در پاییز امسال نیز شاهد انتشار نسخه جدید باشیم.

اپل با انتخاب macOS Sierra کار را یکسره نمود و در حال حاضر تمامی سیستم عامل های آن نام مناسبی را دارا هستند; متاسفانه OS X از سیستم عامل های بود که انطباق بسیاری با نام دستگاه نداشت; اما حال با معرفی macOS Sierra این سیستم عامل نیز نامی یکپارچه با نام دستگاه کامپیوتری اپل پیدا کرد.

این نوشته در خبر منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by سحر حسینی