چرا پشتیبانی شبکه برای شرکت‌ها امری ضروری است؟ (بخش دوم)

چرا پشتیبانی شبکه برای شرکت‌ها امری ضروری است؟ (بخش دوم)

در بخش اول این مقاله اشاره کردیم که علم شبکه خیلی گسترده می‌باشد و دائم در حال رشد و توسعه نیز است از این‌رو هر بار یک تکنولوژی جدید در علم شبکه‌های کامپیوتری وارد می‌شود که برخی از مشکلات و دغدغه‌هایی که مدیران شبکه و کاربران شبکه دارند را برطرف می‌کند .

بنابراین شرکت‌ها و یا سازمان‌های بزرگ که دارای شبکه کامپیوتری گسترده‌ای هستند از پیچیدگی بسیار زیادی برخوردارند که هرازچندگاهی با مشکلات عظیمی چه در سخت‌افزار و چه در نرم‌افزار شبکه خود روبه‌رو می‌شوند از این‌رو شرکت‌های پشتیبان شبکه که دارای کارشناسان متخصصی در زمینه علم شبکه‌های کامپیوتری هستند می‌توانند به حل مشکلات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری و حفظ داده‌ها و اطلاعات شرکت‌ها و سازمان‌ها کمک شایانی بکنند.

بنابراین همکاری با یک شرکت پشتیبان شبکه‌های کامپیوتری برای شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ امری ضروری می‌باشد. همچنین اشاره کردیم که عملکرد شرکت پشتیبان شبکه شامل مجموعه‌ای از فعالیت‌های تخصصی و کارشناسی‌ شده در بحث شبکه‌های کامپیوتری است که در جهت حفظ، نگهداری، رفع مشکلات و ارتقای شبکه انجام می‌شود. اما در ادامه این مقاله به خدمات شرکت‌های پشتیبان شبکه اشاره خواهیم کرد و هریک از آن‌ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

خدمات شرکت‌های پشتیبان شبکه

در کل می‌توان تمامی خدمات شرکت‌های پشتیبان شبکه را در چند دسته کلی تقسیم‌بندی کرد که شامل: حفظ و نگهداری از تجهیزات سخت‌افزاری و منابع نرم‌افزاری شبکه، برطرف کردن تمامی اختلالات و مشکلات شبکه و رفع نیازهای آتی شبکه و ارتقاء آن می‌باشند. در ادامه به بررسی کامل هر یک از این موارد خواهیم پرداخت.

  • حفظ و نگهداری از تجهیزات سخت‌افزاری و منابع نرم‌افزاری

از آن‌جایی که تجهیزات سخت‌افزاری و منابع نرم‌افزاری در شبکه از هزینه‌های بالایی برخوردار می‌باشند اولین وظیفه هر شرکت پشتیبان شبکه این است که از این تجهیزات سخت‌افزاری و منابع نرم‌افزاری در شبکه با روش‌های اصولی و استاندارد نگهداری کند و درصورتی که اختلالی برای آن‌ها به وجود آمد خیلی سریع آن را برطرف کند تا موجب نشود که آن شرکت و یا سازمان مجددا هزینه‌ای را برای تهیه یکی از تجهیزات سخت‌افزاری متقبل شود.

یک شرکت پشتیبان شبکه برای اینکه بتواند به بهترین شکل تجهیزات سخت‌افزاری و منابع نرم‌افزاری موجود در یک شبکه را حفظ و یا نگهداری کند ابتدا تمامی تجهیزات شبکه شامل: کامپیوترها، سرورها، سوئیچ‌ها، روترها، مودم‌ها، کابل‌ها، داکت‌ها، پریزهای شبکه و … را به صورت کامل مستندسازی می‌کند و سپس یک نقشه کامل از شبکه و تمامی اتصالاتی که در آن برقرار شده است را تهیه می‌کند.

اما دلیل این کار شرکت‌های پشتیبان شبکه چیست؟ درواقع شبکه‌های پشتیبان شبکه از تمامی مواد مذکور داکیومنت‌سازی و یا همان مستندسازی می‌کنند تا در صورت ایجاد هر نوع مشکلی در شبکه با مراجعه به نقشه شبکه با سرعت بیشتری بتوانند مشکل آن را پیدا کنند و برای رفع آن اقدام کنند.

این روشی که شرکت‌های پشتیبان شبکه از آن استفاده می‌کنند بیشترین کاربرد را در شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ و گسترده دارد چراکه این نوع شرکت‌ها دارای شبکه‌های کامپیوتری بزرگ و پیچیده‌ای هستند که با نداشتن نقشه کاملی از شبکه‌های کامپیوتری آن‌ها هنگامی که مشکلی در شبکه ایجاد شود مدت زمان طولانی احتیاج است تا کارشناسان بتوانند منشا مشکل را بیابند و به حل آن بپردازند.

پس از اینکه کارشناسان یک شرکت پشتیبان شبکه از تمامی تجهیزات سخت‎‌افزاری و منابع نرم‌افزاری موجود در شبکه مستندسازی کردند به انجام وظایف خود در طول مدت قراردادی که با آن شرکت دارند می‌پردازند که به این وظایف به شرح زیر می‌باشد:

وظایف کارشناسان شرکت پشتیبانی شبکه

  • کارشناسان یک شرکت پشتیبان شبکه ابتدا به بررسی مهم‌ترین بخش یک شبکه کامپیوتری یعنی زیرساخت آن می‌پردازند تا ببینید آیا زیرساخت آن شبکه براساس استاندارد و اصول است یا خیر؟ و در صورت پیدا کردن مشکلی در زیرساخت شبکه آن را برطرف می‌کنند تا موجب ایجاد مشکل در سایر بخش‌های شبکه نشود.
  • شرکت پشتیبان شبکه تمامی بخش‌های شبکه را به صورت جزئی مورد بررسی قرار می‌دهد تا در صورت بروز مشکلی آن را برطرف سازد.
  • کارشناسان شرکت‌های پشیبان شبکه به طور مرتب شبکه‌ کامپیوتری را مورد نظارت و بررسی خود قرار می‌دهند.
  • امنیت شبکه یک شرکت و یا سازمان را مرتب به‌روزرسانی می‌کنند.
  • درصورتی که از تجهیزات سخت‌افزاری و منابع نرم‌افزاری به صورت غیر اصولی در شبکه استفاده شده باشد آن‌ها را مجددا به صورت اصولی و کاملا استاندارد نصب و راه‌اندازی می‌کنند.
  • به طور مرتب از وضعیت شبکه یک شرکت و یا یک سازمان گزارش تهیه می‌کنند.
  • از کارکنان آن شرکت و یا سازمان اطلاعاتی در زمینه نحوه عملکرد سیستم‌ها و تجهیزات شبکه را دریافت می‌کنند و درصورت مشکلی در عملکرد سیستم‌ها و تجیهزات شبکه آن‌ را برطرف می‌کنند.