چرا باید از دسک تاپ‌های اصلی به جای اسمبل شده استفاده کنیم؟

چرا باید از دسک تاپ‌های اصلی به جای اسمبل شده استفاده کنیم؟

تقریبا تمام ما فکر می‌کنیم برای خرید یک دسک تاپ باید به بازار برویم و با خرید تعدادی از قطعات شامل کیس، مادر برد، پردازنده، رم و‌هارد همراه ماوس و صفحه کلید کامپیوتر مورد نظرمون رو سر هم کنیم و دست آخر با خرید یک مانیتور صاحب یک کامپیوتر شویم.

این روش از خیلی قدیم متداول بوده و البته هنوز هم تقریبا در کشور ما همین روش ادامه داره ولی ببینیم چرا حتی سازمانهای دولتی و شرکتهای کوچک و بزرگ از این روش سرهم بندی به جای خرید دسک تاپ‌های کامل تولید شده در شرکتهای صاحب نام مثل دل و لنوو استفاده نمی‌کنند؟

در حالیکه همین گروه تقریبا هرگز یک نوت بوک حتی با برند‌های کمتر معروف رو هم نمی‌خرند چه رسد به نوت بوک‌های بدون برند!

اولین موضوع عادت است

جامعه به دلیل اینکه در ابتدا با این روش در تولید کامپیوتر‌های دسک تاپ مواجه شده است به این روش عادت کرده است و می‌دانیم که تغییر عادت سخت است.

دوم موضوع قیمت است.

تقریبا همه مشتریان ما فکر می‌کنند که کامپیوترهای صاحب برند گران هستند در صورتی که اینطور نیست. در حال حاضر قیمت این کالاها حتی در مواردی ارزان تر از کامپیوتر‌های اسمبل شده هستند.

سوم

عدم آگاهی جامعه از کیفیت و راحتی استفاده از کامپیوتر‌های برند است. این دستگاهها به دلیل سازگاری ببشتر قطعات باعث عدم هنگ کردن‌های بی مورد کامپیوتر در هنگام کار می‌شود.

چهارم

موضوع عدم در نظر گرفتن گارانتی دستگاه‌های برند است که با وجود قطعات هماهنگ در این کامپیوترها باعث آسودگی خاطر مصرف کننده خواهد شد.

پنجم

عدم نگرش به مصرف کمتر برق که در صورت محاسبه، خود باعث می‌شود مصرف کننده در طول عمر مفید دستگاه تا ۵۰ درصد مصرف کمتری داشته باشد.

این خود باعث صرفه جویی قابل ملاحظه‌ای در هزینه‌های سازمانی خواهد شد.

منبع تغذیه دستگاهای موجود در بازار عموما بالا ۴۰۰ وات هستند و بی دلیل از سوی مصرف کننده‌ها به عنوان قدرت بیشتر دستگاه و یک نقطه قوت به حساب می‌آید در صورتی که این بیش از دو برابر نیاز یک کامپیوتر اداری است.

با این حساب با یک خرید هوشمندانه هر سازمان می‌توان تا ۵۰ درصد در مصرف انرژی و هزینه‌های انرژی خود صرفه جویی کند.

ششم

موضوع تعمیر پذیری و ارتقا است که در کامپیوتر‌های برند به علت طراحی ویژه به راحتی امکان پذیر است و وقتی در سازمانی که تعداد زیادی کامپیوتر موجود است، تیم فنی و تعمیر کار برای تعمیر و ارتقا سرعتی تا ۴ برابر به همراه خواهد داشت که خود عاملی بسیار مهم در زمینه تداوم کار در سازمانهای بزرگ است.

چرا باید از دسک تاپ‌های اصلی به جای اسمبل شده استفاده کنیم؟

جدیدترین مطالب زیگورات

معرفی لپتاپ سری Latitude محصول شرکت Dell

برند دل دارای لپ تاپ صنعتی و حرفه ای میباشد که برای حوزه های تخصصی کشتیرانی و حمل نقل مناسب میباشد که در زیر به […]

چرا وجود pc همچنان لازم است

چرا وجود pc همچنان لازم است ؟! کامپیوترهای خانگی (pc) را می‌توان یکی از محصولات نوستالژیک به‌حساب آورد که علی‌رغم بارها پوست‌اندازی، هنوز در بازار […]

سرور چه کاری انجام می دهد ؟ آیا شرکت من به سرور نیاز دارد ؟

راستی ، آیا شرکت من به سرور نیاز دارد ؟! این سوال خیلی متداول است خصوصا برای خیلی از شرکت ها و تجارت های در […]

جدید ترین کارت گرافیک های گیگابایت

جدید ترین کارت گرافیک های گیگابایت : در این بخش از مقاله به بررسی برخی دیگر از جدیدترین کارت‌های گرافیک شامل: کارت گرافیک گیگابایت مدل N220TC-1GI، […]

بررسی و مقایسه قیمت بهترین کارت گرافیک های موجود در بازار

بررسی و مقایسه قیمت بهترین کارت گرافیک های موجود در بازار بررسی و مقایسه قیمت بهترین کارت گرافیک های موجود در بازار ، تاکنون به […]

بررسی ، قیمت و معرفی جدیدترین کارت‌های گرافیک ( بخش دوم )

بررسی ، قیمت و معرفی جدیدترین کارت‌های گرافیک ( بخش دوم ) : در بخش اول این مقاله علاوه‌بر ارائه توضیحاتی در زمینه عملکرد کارت […]

Categories

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *