وقتی کامپیوتر روشن می‌شود اما صفحه نمایش سیاه باقی می‌ماند، باید چه کار کنید؟

وقتی کامپیوتر روشن می‌شود اما صفحه نمایش سیاه باقی می‌ماند، باید چه کار کنید؟

اول با خبر بد شروع می‌کنم: احتمال زیادی وجود دارد که مجبور شوید کامپیوترتان را به تعمیرگاه ببرید!

حالا خبر خوب: با چند آزمون ساده، شاید بتوانید از آن جابجایی پر خرج جلوگیری کنید یا حداقل می‌توانید با آگاهی کافی به تعمیرگاه بروید تا مانند از همه جا بی خبرها بنظر نرسید.

من در اینجا فرض می‌کنم که اصلا چیزی روی صفحه نمایش ظاهر نمی‌شود.

شما لوگوی ویندوز، لوگوی سازنده‌ی برد اصلی، و حتی مکان نمای چشمک زن را نمی‌بینید. هر چه که باشد، این یک مشکل سخت افزاری است. مشکل از ویندوز یا‌هارد دیسک شما نیست.

اما ما درباره‌ی چه نوع صفحه نمایشی صحبت می‌کنیم؟ من راهنمایی‌هایی درباره‌ی صفحه نمایش خارجی و صفحه نمایشی که در لپ تاپ یا کامپیوتر all in one (کامپیوتری که نیاز به کیس و اسپیکر مجزا ندارد) تعبیه شده، در اختیارتان می‌گذارم:

مانیتور خارجی

در اغلب موارد، زمانیکه تمام قطعات در یک محفظه‌ی کوچک قرار نگرفته اند، تشخیص و تعمیر سخت افزار بسیار ساده تر است.

اول از همه، ببینید که وقتی کامپیوترتان را روشن می‌کنید، برای چراغ LED مانیتورتان، چه اتفاقی می‌افتد. آیا روشن می‌شود یا قبل از شروع مشکل، رنگش تغییر می‌کند؟

اگر اصلا چراغی روشن نشد، مطمئن شوید که کلید پاور روشن است و مانیتور به پریز برق وصل شده است. اگر همین حالا هم به برق است، یک پریز دیگر را امتحان کنید.

هنگامیکه مطمئن شدید به برق وصل است، کابل اتصال مانیتور به کامپیوتر را بررسی کنید. مطمئن شوید که در هر خروجی، اتصالات سالمی‌دارید. اگر این، مشکل را حل نکرد، یک کابل دیگر را امتحان کنید.

اگر هنوز هم مشکل حل نشد، وقت تعویض مانیتور است.

اگر یک مانیتور دیگر داشته باشید، این کار آسان خواهد بود.

در غیر اینصورت مانیتورتان را به خانه‌ی یکی از دوستانتان ببرید و آن را با کامپیوتر آنها تست کنید. اگر مانیتور شما روی کامپیوتر دیگر هم روشن نمی‌شود، پس معیوب است و وقت آن است که تعویضش کنید.

در غیر اینصورت، یک کارت گرافیک دیگر را امتحان کنید.

صفحه نمایش توکار (داخلی)

شما با یک لپ تاپ یا all in one، گزینه‌های بسیار کمتری دارید.

بعنوان مثال

اگر مشکل از یک اتصال کابل شل بود، شما مجبورید کامپیوتر را باز کنید، کابل درست را در یک فضای بسیار تنگ، پیدا کنید و بفهمید که به کجا وصل است.

من کلا توصیه نمی‌کنم که خوانندگان، تعمیرات سخت افزار داخل لپ تاپشان را خودشان انجام دهند. اگر ندانید که چکار می‌کنید، خیلی راحت می‌توانید دستگاهتان را از کار بیندازید.

پس باید چه کار کنید؟ اول روشنایی لپ تاپتان را زیاد کنید. کیبورد را برای پیدا کردن آیکونی که افزایش روشنایی را نشان می‌دهد بررسی کنید (بعنوان مثال، خورشید و یک فلش رو به بالا). در حالیکه کلید مربوط به آن آیکون رافشار می‌دهید، Fn key را نگه دارید.

همچنین باید یک مانیتور خارجی را امتحان کنید. اگر کار کرد، حداقل می‌دانید که مشکل مربوط به صفحه نمایش توکار است.

در حال حاضر، من فکر می‌کنم که شما مجبور خواهید بود لپ تاپتان را نزد یک حرفه‌ای ببرید. اما اگر نمی‌خواهید به توصیه من گوش کنید و سعی دارید خودتان صفحه نمایش را تعمیر کنید، پس اول دستورالعملها‌ی مربوط به این کار را جستجو کرده، بخوانید، و سپس به سراغ لپ تاپتان بروید.

وقتی کامپیوتر روشن می‌شود اما صفحه نمایش سیاه باقی می‌ماند، باید چه کار کنید؟

جدیدترین مطالب زیگورات

لپ‌تاپ‌های لینوکسی Dell رقیبی جدید برای مک بوک‌ها

لپ‌تاپ‌های لینوکسی Dell رقیبی جدید برای مک بوک‌ها ایستگاه کاری همراه Dell Precision M3800; از جمله لپ‌تاپ‌های لینوکسی Dell به تازگی ارائه شده و باعث […]

انواع کامپیوتر رو میزی

امروز با بررسی انواع کامپیوتر رو میزی با شما خواهیم بود. کامپیوتر های رومیزی بر اساس کاربرد به 4 دسته تقسیم می شوند. کامیپوتر های […]

آموزش نصب VMware (بخش سوم)

آموزش نحوه نصب نرم افزار VMware – بخش سوم : در بخش‌های پیشین این مقاله به تعریف نرم‌افزار VMware، نکاتی را در زمینه نصب و […]

آموزش نحوه نصب نرم افزار VMware – بخش دوم

آموزش نحوه نصب نرم افزار VMware – بخش دوم آموزش نحوه نصب نرم افزار VMware – بخش دوم  : در بخش اول از این مقاله […]

آموزش نصب VMware  (بخش اول)

آموزش نصب VMware  آموزش نصب VMware  : همانطور که در مقاله‌های پیشین به صورت گسترده‌ای به بحث تکنولوژی مجازی‌سازی اشاره کردیم شما با استفاده از […]

مجازی سازی یا Virtualization چیست ؟

مجازی سازی یا Virtualization چیست ؟ مجازی سازی تکنولوژی‌ یا راهکاری در علم شبکه های کامپیوتری است که بوسیله آن می‌توانیم کلیه تجهیزات و منابع […]

Categories

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *