Vive ready ام اس آی لپتاپی برای سازگاری کامل با واقعیت مجازی

هدست های واقعیت مجازی چون گوگل Cardboard یا سامسونگ Gear VR با تلفن هوشمند نیز می توان از آنها استفاده کرد. اما برای کاربری از Oculus Rift یا HTC Vive باید به سمت کامپیوترهایی قدرتمند برویم تا بتوانیم آنها را به اجرا درآوریم و در غیر این صورت نخواهیم توانست با آنها کار نماییم.

حال در این بین شرکت ام اس آی می خواهد لپتاپ سازگار با VR را به طرفداران هدست های واقعیت مجازی بزرگی چون HTC Vive یا Oculus Rift عرضه دارد تا این دست از افراد نقصی در اجرای محتوای واقعیت مجازی هدست های مذکور نداشته باشند. به گفته این کمپانی آنها در حال آماده سازی لپتاپی به نام Vive-ready هستند که می تواند نهایت عملکرد واقعیت مجازی را در هدست هایی چون HTC Vive مشاهده نمایند.

ام اس آی می گوید برای کاربری از هدستی چون HTC Vive کاربران باید به کامپیوترهای قدرتمندی مجهز باشند و در این بین Vive-ready می تواند مطابق نیاز آنها باشد.

این شرکت افزود برای توسعه Vive-ready با شرکت HTC همکاری داشته و این لپتاپ تنها با هدست همین کمپانی سازگاری دارد. با این حساب باید انتظار داشت Vive-ready قیمتی بیش از 2500 دلار داشته باشد که قطعا هنگفت است. البته کسانی که به دنبال هدست واقعیت مجازی هایی چون Oculus Rift یا HTC Vive هستند به طور حتم باید هزینه بسیاری را برای اجرای این هدست ها صرف کنند زیرا هزینه تنها شامل هدست نشده و باید به فکر کامپیوتر قدرتمندی نیز بود.

این نوشته در خبر منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by سحر حسینی