TCL سازنده تلفن های هوشمند بلک بری است

TCL سازنده تلفن های هوشمند بلک بری است

شرکت بلک بری چند ماه قبل تایید کرد که دیگر تولیدکننده تلفن های هوشمند بلک بری نیست و بیشتر در بخش نرم افزاری فعالیت خواهد داشت; اما بیان داشت که تلفن های هوشمندی با برند آن توسط کمپانی دیگری به تولید می رسد.

در حال حاضر; دو تلفن هوشمند معرفی شده اندرویدی و میان رده DTEK50 و DTEK60 اگرچه توسط کمپانی دیگری تولید شد; اما با برند بلک بری همراه هستند.

حال براساس گزارش ها تولید محصولات آینده و فعلی بلک بری برعهده شرکت چینی TCL قرار دارد. شرکتی که صاحب برند آلکاتل محسوب شده و کمپانی بزرگی محسوب می شود. بلک بری از مدت ها قبل قراردادی با TCL جهت تولید محصولات خود امضا کرده است.

اساس این قرارداد چنین بوده که بلک بری توسعه نرم افزاری گوشی های هوشمند را برعهده داشته و TCL نیز وظیفه تولید سخت افزاری آنها را برعهده دارد. بنابراین از این پس محصولات بلک بری با برند این شرکت کانادایی توسط TCL چینی تولید خواهد شد.

در کنار TCL; بلک بری توسعه نرم افزاری و امنیتی گوشی های هوشمند را انجام خواهد داد تا در کنار کمپانی موردبحث محصولات قابل توجهی را روانه بازار کند. از جمله کشورهایی که باید شاهد عرضه محصولات TCL با برند بلک بری بود باید به بنگلادش; سریلانکا; اندونزی; هند و برخی دیگر اشاره داشت.

این معامله بلک بری را در صنعت تلفن هوشمند همچون نوکیا زنده نگه خواهد اشت; بلک بری به دلیل عدم بازخورد مناسب در صنعت تلفن هوشمند تصمیم گرفت تا از تولید فاصله گیرد و بیشتر در زمینه توسعه نرم افزاری تمرکز داشته باشد.

به هر حال برای کسب جزئیات و مشاهده نتایج این همکاری باید منتظر ماند و نمی توان اظهار نظری داشت; احتمالا بزودی محصولات بیشتری از این دو شرکت شاهد خواهیم بود.

منبع:www.ubergizmo.com

این نوشته در خبر منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by سحر حسینی