استفانی هاو

دونده و مربی ماراتن، قهرمان مسابقات WESTERN STATES 100 در سال ۲۰۱۴

محصول مورد علاقه ناتان: پکیج Vaporshape

stephanie-howe

از دوران دانشگاه، دویدن بخش بزرگی از زندگی استفانی بود. او در دوران دانشگاه در مسابقات دو و میدانی و همچنین در مسابقات اسکی Nordic شرکت کرد و به طور همزمان در دو زمینه‌ی ورزشی در آمریکا، قهرمان بود.

بعد از دانشگاه، او شیفته‌ی دوی جاده‌ای شد و در مسابقات با مسافت طولانی‌تر، شرکت کرد. استفانی در حال حاضر در بند، اورگان زندگی می‌کند و از برترین دوندگان ماراتن حرفه‌ای آمریکا می‌باشد.

او برای مسابقات کوهستانی سالیانه، مسابقه و همچنین آموزش می‌دهد و عاشق این کار است. در آنجا می‌تواند همه چیز را فراموش کند و آزادانه در لحظه زندگی کند.

او علاقه‌اش را به ورزش‌های استقامتی، با تحصیل در رشته‌ی علوم ورزشی، به طور حرفه‌ای ادامه داد. او در رشته‌ی فیزیولوژی ورزش، مدرک خود را از دانشگاه ایالتی مونتانا دریافت کرد و در حال حاضر داوطلب پزشکی در زمینه فیزیولوژی تغذیه و ورزش در دانشگاه ایالتی اورگان می‌باشد.

او یک مربی است، و همچنین در حرفه‌ی تغذیه‌ی ورزشی فعالیت می‌کند و با ورزشکاران استقامتی با هرنوع توانایی، کار می‌کند.

هدف استفانی برای آینده این است که جزو یکی از برترین دوندگان ماراتن جهان باشد. او می‌خواهد به مسابقه دادن در رقابت‌های محلی، منطقه‌ای و بین المللی ادامه دهد و با برترین رقیبانش مسابقه دهد. همچنین می‌خواهد تا در جامعه‌ی محلی حضور داشته باشد و الهام بخش مردم برای داشتن سبک زندگی سالم و عالی باشد.

او از صمیم قلب برای هر روز که می‌تواند از خانه بیرون برود و بدود، شکرگزار است. این سبک زندگی، او را کاملا راضی و بسیار خوشحال نگاه می‌دارد. با بررسی نتایج مسابقات اخیر او، می‌بینیم که این سبک زندگی، کاملا مناسبش هم هست.

منتخبی از نتایج مسابقات اخیر

۲۰۱۵

  • نفر اول مسابقه اسکی در ورتفست
  • نفر دوم در مسابقه Way Too Cool 50k

۲۰۱۴

  • نفر سوم در مسابقات قهرمانی The North Face Endurance Challenge 50mile
  • قهرمان مسابقه Western States 100
  • نفر دوم در مسابقه Lake Sonoma
  • قهرمان مسابقه Mesquite Canyon 50k

۲۰۱۳

  • نفر دوم در مسابقات قهرمانی Ultra Race of Champions
  • نفر اول همراه با رکورد جدید در مسابقه Speedgoat 50k
  • نفر اول همراه با رکورد جدید Gorge Waterfalls 50k
  • نفر اول در مسابقات قهرمانی ملی USSSA Snowshoe National Championship

از زبان خود او می‌خوانیم:

در مواقعی که تمرین ندارم و یا در مسابقات شرکت نمی‌کنم، دوست دارم آشپزی کنم. همیشه دستورات آشپزی خودم را درست می‌کنم و عاشق درست کردن غذاهای مغذی، سالم و نیروزا هستم. همچنین عاشق تمام فعالیت‌های خارج از خانه‌ام. چه چادر زدن، دوچرخه سواری کوهستانی، اسکی و یا قایق رانی باشد، و چه یک پیاده روی ساده با سگم ریلی!

محصول Nathan مورد علاقه من: کوله پشتی VaporShape، همراه من در دویدن است. من عاشق این محصول هستم چرا که سبک است، مقدار بسیاری آب و غذا و لباس را در خود جای می‌دهد و کاملا اندازه بدن و مناسب است.

من VaporShape را در اولین مسابقه ۱۰۰ مایل خود در Western States استفاده کردم و از آن موقع، جزئی از من شده است. من معروف شده‌ام به اینکه هنگام دویدن برای ماموریت در اطراف شهر، این کوله را می‌اندازم. واقعا برای آوردن کروسان‌ها از شیرینی پزی، عالی است!

مسئله‌ای که افراد بسیار کمی در مورد من می‌دانند: ورزش اصلی من در دوران دبیرستان، سافت بال ( ورزشی مشابه بیس بال با توپ نرم) بود. من پرتاب کننده بودم و قصد داشتم وارد ایالت آریزونا بشوم تا در دانشگاه سافت بال بازی کنم.

یک عنوان خوب برای زندگی نامه من: هیچ لحظه‌ی بیهوده

اولین الهام بخش برای استفاده از نیرو و سخت کوشی‌ات چه بود؟ من همیشه یک رقابت کننده بودم. احتمالا اولین بار که به خودم فشار آوردم، در نه سالگی بود. هنگامی که در تربیت بدنی برای امتحان رکورد گیری، نمی‌خواستم از یک پسر شکست بخورم، پس با تمام نیرویی که داشتم، دویدم و توانستم با ۶:۵۹ ثانیه، از او جلو بزنم و به خط پایان برسم.

لحظه ورزشی مورد علاقه و کسب موفقیت من در زمان: برنده شدن در مسابقات Western States سال گذشته بود. من هیچ وقت آن احساس شناور بودن در مسیر مسابقه و عبور از خط پایان را فراموش نمی‌کنم. این پیروزی، دلپذیرتر بود زیرا Western States مسابقه‌ای نمادین است و اولین مسابقه دو ۱۰۰ مایل من تا به حال بود.

بدترین تجربه من در مسابقات ورزشی: سال گذشته در مسابقه Run Rabbit Run ۱۰۰ مایل که مجبور شدم در مسافت ۷۸ مایل از دور مسابقه حذف شوم. من فاصله کمی تا خط پایان داشتم اما زانویم به طور بدی شروع به درد گرفتن کرد.

برای من واقعا دشوار بود اعتراف کنم که آسیب دیدم و نیاز است تا از دور مسابقه حذف شوم. حالا که به گذشته نگاه می‌کنم، خیلی خوب موقعیت را کنترل کردم و قبل از این که آسیب جدی ببینم، از مسابقه بیرون آمدم و از ۲ الی ۳ هفته بعد دوباره توانستم بدوم.

من بسیار سرسخت هستم و واقعا از کنار کشیدن، متنفرم اما از ماه‌ها آسیب دیده بودن، بیشتر متنفرم.

من در بند، اورگان زندگی می‌کنم، به این دلیل که: این جا کاملا حیرت انگیز است! بند، محیطی بسیار عالی دارد و همچنین یک مسیر عالی برای دویدن. فضای بیرون، بسیار فعال و شاداب می‌باشد و سرانه ورزشکاران این شهر از تمامی شهرهای دیگر آمریکا، بیشتر است.

این موضوع کاملا حقیقت دارد. به همین دلیل است که اغلب مشتاقان به فعالیت در فضای باز، در بند زندگی می‌کنند. نکته منفی: منطقه دو ۵ کیلومتر بسیار رقابتی می‌باشد و با تبدیل شدن به ۱۰ منطقه برتر دو، می‌تواند چالش برانگیز باشد.

چیزی که می‌خواهم امسال به دست بیاورم: در رقابت‌های ۵۰ کیلومتر تا ۱۰۰ مایل، در هر دو گروه ملی و بین المللی شرکت کنم. مسابقه ۵۰ کیلومتر، تفاوت بسیاری با ۱۰۰ مایل دارد. من می‌خواهم توانایی رقابت کردن در هر طیف مسابقات را داشته باشم.

جدول مسابقات امسال من دارای مسابقات ۵۰ کیلومتر، ۵۰ مایل و ۱۰۰ مایل در داخل و خارج آمریکا است. هدف من غیر از مسابقه، ادامه نماینده دو ماراتن بودن است و اینکه با دویدن به دنیا نشان دهم که زنان نیز می‌توانند دوندگان ماراتن باشند. برای من بودن یک الگوی مثبت، به خصوص برای دختران جوان، بسیار اهمیت دارد.

آرزوی زندگی من: شرکت در مسابقه UTMB امسال

باور خرافی قبل از شروع مسابقه من: من زیاد باورهای خرافاتی قبل از مسابقه ندارم، اما همیشه بند کفش‌ها را داخل کفش‌ها قرار می‌دهم، بنابراین در طول مسابقه باز نخواهند شد، و این که همیشه در خط آغاز، به رقیبی که کنارم قرار دارد، می‌گویم: موفق باشی.

ناتان به من کمک می‌کند تا قوی‌تر و طولانی‌تر بدوم: زیرا به من امکان حمل آب و غذا و لباس می‌دهد! برخی از بهترین شرایط دویدن من به مدت ۴ الی ۵ ساعت، تنها در کوهستان است.

بعضی مواقع بدون دیدن شخص دیگری، در کل مدت فقط می‌دوم. در این شرایط، ضروری است که آب، غذا و لباس اضافی در صورت تغییر آب و هوا، و همچنین تلفن همراه برای عکاسی به همراه داشته باشم.

بدون کوله‌ی ناتان نمی‌توانم همچین ماجراجویی‌های عالی‌ای داشته باشم.