نحوه ارسال دستگاه به مرکز خدمات

در صورتی که نوت بوک و رایانه شما دچار مشکل شده است، ممکن است در قدم اول ندانید که چه باید بکنید و قطعاَ سوالات زیادی در ذهن شما بوجود خواهد آمد، ما سعی کرده ایم در این قسمت به تمام سوالات شما از زمان ایجاد مشکل دستگاه گرفته تا زمان ارسال و همچنین دریافت دستگاه از مرکز خدمات پاسخ دهیم. پس در حین بروز مشکل، قبل از انجام هر کاری راهنمای فوق را به دقت مطالعه نمائید.

۱- چطور از خرابی دستگاه مطمئن شوم و با چه کسی مشورت نمایم؟

در صورت بروز هرگونه مشکل در دستگاه و مشاهده خرابی، بهتر است در مرحله اول با واحد پشتیبانی و پاسخگویی تلفنی مرکز خدمات زیگورات در تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۵۳۷۸ وسایر شهرستانها با شماره ۹۰۹۹۰۷۰۹۷۸ تماس حاصل و مشاوره نمائید. در بسیاری از مواقع مشکلات پیش آمده نرم افزاری هستند و امکان رفع آنها از طریق راهنمایی تلفنی بوسیله کارشناسان وجود دارد، در صورتی که پس از تماس و مشاوره، مشکل همچنان پا برجا بود و رفع نگردید باید دستگاه را به مرکز خدمات زیگورات ارسال نمائید.

۲- به همراه دستگاه باید چه موارد و فرم‌هایی ارسال نمایم؟

جهت ارسال دستگاه به مرکز خدمات زیگورات، باید ترجیحاَ نوت بوک را بصورت کامل و با تمام متعلقات سخت افزاری ارسال نمائید، درصورتی که احتمال میدهید مشکل از آداپتور و یا باتری باشد حتماَ آنها را نیز همراه دستگاه  ارسال نمائید.

در صورتی که دستگاه دارای گارانتی زیگورات است حتماَ باید کپی کارت گارانتی خود را نیز به همراه دستگاه ارسال نمائید، ضمناَ جهت تسریع امور اداری مربوط به دستگاه در مرکز خدمات، باید فرم “ارسال دستگاه” را از اینجا دریافت کرده، چاپ نموده و سپس مشخصات و اطلاعات درخواست شده را بطور کامل در آن وارد نموده و به همراه دستگاه ارسال نمائید.

لازم به ذکر است پر کردن “فرم ارسال دستگاه” ضروری است و بهتر است تمام قسمت‌ها شامل مشخصات شخصی، مشخصات دستگاه و همچنین مشکل دستگاه را با دقت و ریز جزئیات ثبت نموده و به همراه دستگاه ارسال نمائید. در صورت نیاز به هرگونه کمک ویا سوال در خصوص ارسال دستگاه می‌توانید با شماره تلفنهای مرکز خدمات (۸۸۵۳۳۵۸۸ داخلی 180 و 181) تماس حاصل فرمایید.

۳- دستگاه را چگونه باید بسته بندی کنم؟

همانطور که می‌دانید نوت بوک دستگاهی آسیب پذیر در برابر ضربه است، بنابراین نحوه بسته بندی دستگاه باید طوری باشد که هنگام حمل بار توسط باربری‌های مختلف (زمینی و هوایی) آسیبی به آن نرسد، در بسیاری از موارد پیش آمده است که دستگاه به دلیل بسته بندی نا صحیح و ضعیف در طول حمل بار از ناحیه‌های آسیب پذیر مثل صفحه نمایش، قاب‌های پشت و رو و یا قطعات حساسی مانند‌هارد دیسک صدمه دیده است، پس بهتر است جهت جلوگیری از هرگونه آسیب احتمالی موارد زیر را حتماَ رعایت فرمائید

الف- بهتر است برای ارسال دستگاه توسط باربری، از جعبه اصلی و نگهدارنده‌های استانداردی که در آن بکار رفته است استفاده شود.

ب- در صورتی که دستگاه شما فاقد جعبه و نگه دارنده‌های استاندارد موجود در آن می‌باشد، بهتر است از جعبه‌های مقوایی مستحکم و در ابعاد مناسب استفاده نمائید، در این صورت باید حتماَ از فوم و یا ابرهای ضربه گیر در اطراف دستگاه استفاده نموده و حتماَ دستگاه را در جعبه فیکس و بدون حرکت نمائید تا در تکان‌های حین حمل بار، آسیبی به آن وارد نشود. لازم به ذکر است که مسئولیت هرگونه آسیب دیدگی دستگاه حین حمل بار، بر عهده مشتری است و زیگورات مسئولیتی در قبال این موضوع ندارد، پس در نحوه بسته بندی دستگاه دقت لازم را به خرج دهید.

۴- دستگاه را با چه باربری‌هایی ارسال نمایم؟

جهت ارسال دستگاه به مرکز خدمات زیگورات می‌توانید از باربری‌های مختلف بسته به مکان زندگی خود استفاده نمائید، باربری‌های چاپار، تیپاکس و درغیر این صورت شرکت پست جمهوری اسلامی‌ایران، موسسه‌های طرف قرارداد و باربری‌های مورد تائید زیگورات هستند. در تهران شما می‌توانید از پیکهای موجود در منطقه خود نیز استفاده نمایید. در تهران  تلفن ۴۴۹۰۶۰۳۱ داخلی ۱۰۱- ۱۰۲ ودر سایر شهرستانها از مرکز مورد نظر سوال فرمایید.

۵- پرداخت هزینه باربری و ارسال با کیست؟

جهت اطلاع از قیمت حمل بار توسط  باربریها و ….، می‌توانید با دفاتر پستی و یا دفاتر باربری‌های ذکر شده در شهرستان خود تماس حاصل نمائید.

۶- چطور مطمئن شوم که دستگاه به مرکز خدمات زیگورات رسیده است؟

بطور معمول، با باربری‌هایی که در بالا ذکر شده است بین یک یا دو روز کاری زمان می‌برد تا دستگاه به مرکز خدمات زیگورات رسیده و کارشناسان مربوطه آن را دریافت کنند، پس بهترین زمان برای پیگیری، یک یا دو روز پس از ارسال بوسیله باربری است.

برای پیگیری همه روزه و در ساعات اداری می‌توانید با شماره‌های مرکز خدمات تماس گرفته و از دریافت دستگاه توسط بخش مشتریان اطمینان حاصل نموده و از شماره پشتیبانی دستگاه خود برای پی گیریهای بعدی اطلاع حاصل نمایید.

۷-  دستگاه در حال تعمیر را چگونه باید پیگیری نمایم؟

پس از دریافت دستگاه از باربری توسط بخش پذیرش مشتریان شهرستان، دستگاه شما مراحل اداری و ثبت را طی کرده و در سیستم مرکز خدمات برای آن یک پرونده به همراه شماره پشتیبانی صادر می‌گردد. شما بوسیله اعلام شماره سریال دستگاه به کارشناس پذیرش، شماره پشتیبانی دستگاه خود را دریافت خواهید نمود و از این پس پیگیری‌ها بوسیله شماره پشتیبانی انجام خواهد شد. پس از طی این مراحل دستگاه وارد بخش فنی می‌گردد تا نوبت آن جهت بررسی و رفع مشکل توسط کارشناسان فنی فرا برسد.

در طول بررسی دستگاه، ممکن است کارشناسان فنی با شما تماس بگیرند و مواردی همچون اعلام هزینه تعمیرات و یا گرفتن اطلاعات تکمیلی در خصوص مشکل دستگاه و… از شما سوالاتی بپرسند.

۸- پس از سرویس، تعمیر و یا تعویض قطعه روی دستگاه، هزینه آن را چگونه باید پرداخت نمایم؟

پس از سرویس، تعمیر و یا تعویض قطعه روی نوت بوک، دستگاه از بخش فنی خروج خواهد خورد و کارشناسان بخش پذیرش شهرستان مجدداَ با شما تماس خواهند گرفت.

در صورتیکه امور انجام شده روی دستگاه برای شما هزینه در بر داشته باشد (دستگاه‌های فاقد گارانتی و یا دستگاه‌های گارانتی داری که ایراد آنها از شمول گارانتی خارج است) کارشناس مربوطه فاکتور را برای شما ارسال و یا بصورت تلفنی مبلغ را به شما اعلام خواهند نمود، قبل از ارسال دستگاه توسط مرکز خدمات زیگورات باید هزینه فاکتور دستگاه به حساب شرکت واریز گردد و به تائید کارشناس پذیرش برسد.

جهت واریز مبالغ خود می‌توانید از شماره کارت و حساب بانکی زیر استفاده نمائید:

شماره کارت بانک ملت: 4930-9909-3378-6104 به نام شرکت فن آوری زیگورات رایانه

شماره حساب بانک ملت: ۲۵۱۲۲۹۸۴۶ به نام شرکت فن آوری زیگورات رایانه

پس از تائید کارشناس پذیرش مبنی بر واریز شدن مبلغ فاکتور به حساب، دستگاه شما بسته بندی و با تمام متعلقات بوسیله باربری نزد شما ارسال خواهد شد.

درضمن جهت مشاوره و سئوال از کارشناسان بخش فنی خدمات پس از فروش میتوانید:

از تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۵۳۷۸ وسایر شهرستانها با شماره ۹۰۹۹۰۷۰۹۷۸ تماس حاصل نمایید.