سرور Dell PowerEdge R630 – زیگورات تکنولوژی

سرور Dell PowerEdge R630

سرور Dell PowerEdge R630 یک سرور متراکم رک مونت با دو سوکت است که با توان محاسباتی بالا و فضای ذخیره سازی منعطف، منابع دیتاسنتر را تنها در 1U فضا به حداکثر می رساند.

به دلیل نیاز کاربران به یک فضای ذخیره سازی متراکم و بهینه که عملکرد اپلیکیشن هایی با I/O بالا مانند OLTP را ارتقا دهد، کمپانی Dell سرورهایی از قبیل R630  را با فضای ذخیره سازی زیاد طراحی نموده است که در یک مدل آن با 24 واحد SSD ، 8/1 اینچی ، عملکردی تقریباً 5/2 برابر نسل قبل با قیمتی مشابه  را داراست و در کانفیگی دیگر 8 درایو 5/2  اینچی با جدیدترین PCIe  را پشتیبانی می کند و بهترین محصول در کلاس سرورهای مناسب برای مجازی سازی; دیتابیس های تراکنشی; اپلیکیشن های تحت وب و  اپلیکیشن های با قدرت محاسباتی بالا (hpc)  می باشد.

این سرور با 24 درایو فلش برای دیتابیس های تراکنشی (معاملاتی) انتخابی اید­ه­آل است.

طراحی نو آوورانه و تراکم فوق العاده این سرور با ترکیبی از پردازنده های قدرتمند، حافظه زیاد و سرعت بالای ذخیره سازی سطوح  بالایی از عملکرد را برای کسب و کارها و سازمانهایی که با چالش حجم داده های زیاد مواجه هستند، به ارمغان می آورد و باعث تطبیق پذیری بالای آن برای طیف گسترده ای از کسب و کارهای رو به رشد می شود.

R630 برای فرایند مجازی سازی بهینه شده است.

تعداد باور نکردنی هسته پردازنده; 5/1 ترابایت حافظه; سه اسلت PCIe3 کارکرد کلی آن افزایش داده و سبب صرفه جویی در هزینه; انرژی و فضای فیزیکی می شود.

پشتیبانی  از پردازنده های Intel  Xeon E5 2600 v3 که هرکدام تا 18 هسته پردازنده دارند; جدیدترین مموری ها; تکنولوژِی I/O و به R630 کمک می کند که بانک مجازی سازی فشرده و قدرتمند دیتاسنتر را یکپارچه کرده و با تکنولوژی نوآورانه در ذخیره سازی به عملکرد نرم افزارها سرعت می دهد.

واز نقطه نظر مدیریتی، مانند بقیه اعضای خانواده سرورهای Power Edge استفاده از راهکار مدیریت سیستم OpenManage  مدیریت عملکرد سرور را بصری و ساده می کند.

 

منبع:  www.storagereview.com

 

 

این نوشته در نقد و بررسی منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by سحر حسینی