سرور قدرتمند Dell PowerEdge R530 – زیگورات تکنولوژی

سرور قدرتمند Dell PowerEdge R530

سرور قدرتمند Dell PowerEdge R530; یک سرور راک 2U با دو سوکت است که جهت استفاده در دیتاسنترهایی که نیازمند یک سرور 2U/2S مقرون به صرفه و مناسب مجازی سازی هستند; طراحی شده است.

همچنین دارای عملکرد عالی، دسترسی بالا و سیستم مدیریت بصری می باشد.

این سرور با بهره گیری از دو پردازنده های Xeon E5-2600 V3  و Xoen E5-2600 V4  و حافظه DDR4 عملکردی فوق العاده را با مصرف حداقل انرژی محقق می کند و در یک مقیاس عملکردی، رده ای بین R420  (1U)  و R720 (2U)  را به خود اختصاص  داد ه است. سرور R530  نسبت به سرورهای نسل پیشین خود که از پردازنده E5-2600 v2 بهره میگیرند; تا 40 درصد هسته های بیشتری را در اجرای برنامه ها به کار می گیرند.

این سرور یک پلت فرم فوق العاده برای طیف گسترده ای از کاربردها در کسب و کارهای معمولی  از قبیل ایمیل و پیام رسانی; فایل و پرینت; وب سرور; انتشار ویدئو و … می باشد و به دلیل فضای زیادی که برای نگهداری اطلاعات در آن تعبیه شده است; استفاده از آن به عنوان یک سرور اختصاصی توسعه دهنده یا  سرور تهیه نسخه پشتیبان از جذابیت بالایی برخوردار است و برای کاربرانی که  از نرم افزارهای مجازی سازی استفاده می کنند;  بسیار مقرون به صرفه است.

این سرور قدرتمند در یک پیکربندی با یک پردازنده; تا میزان 192 گیگابایت حافظه را پشتیبانی می کند و در پیکربندی با دو پردازنده، می تواند 384 گیگابایت حافظه را به واسطه داشتن 12 اسلتDIMM  پشتیبانی کند.  در ساختار آن 8  درایو hot-plug از جلوی سیستم قابل دستیابی هستند.و مدیران حق انتخاب بین درایوهای 5/2 اینچی یا 5/3  اینچی با تکنولوژیهای  SAS; SATA; NL-SAS HDD یا  SSD را دارند. با استفاده از هارد دیسکهای  5/3 اینچی 6 ترابایتی SAS  یا SATA; تا 48 ترابایت  حافظه برای  ذخیره سازی  فراهم می شود.

لذا برای استفاده در سازمانهایی که حجم اطلاعات بسار زیاد یا نرم افزارهای مالی و اتوماسیون های اداری با حجم زیاد دارندکمفید است.

 

منبع: www.optiodata.com

 

این نوشته در نقد و بررسی منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by سحر حسینی