نهایی نشدن قرارداد تصاحب هارمن توسط سامسونگ

نهایی نشدن قرارداد تصاحب هارمن توسط سامسونگ

شرکت سامسونگ سال گذشته اعلام نمود که می خواهد هارمن کاردن را با ارزش 8 میلیارد دلاری تصاحب کند. شرکتی که روی فناوری های صوتی و محصولاتی در این دست فعالیت داشته و هدف سامسونگ نیز از خرید کار بر روی فناوری های اتومبیل های خودران بوده و به نوعی شرکتی زبانزد در این زمینه شود.

بسیاری از سهامداران Harmanاز این خرید ناراضی هستند; زیرا ارزش خرید را پایین دانسته و به نوعی تصاحب شرکت توسط سامسونگ را راضی نیستند.

سامسونگ تصمیم داشته در نوامبر سال جاری هر سهام هارمن را به ارزش 112 دلار خریداری کرده و 28 درصد سهام این کمپانی را بدست آورد. در نهایت 11 نوامبر با نهایی کردن قرارداد هارمن برای شرکت کره ای فعال در صنعت محصولات دیجیتال شود.

اگر سهامداران هارمن کاردن از خرید سامسونگ ناراضی باشند; ممکن است شرکت کره ای موفق به خرید هارمن نشود و آن را کنار بگذارد.

پیش از این شایعه شده که سامسونگ می تواند به استفاده از فناوری صوتی Harman در گوشی های هوشمند بپردازد اگرچه Jonghwan Park یکی از مدیران بخش فناوری خودرو سامسونگ بیان داشت که شرکت می تواند از اوایل سال 2018 به استفاده فناوری صوتی در تلفن های هوشمندش بپردازد.

پیش از این شاهد همکاری هارمن با HTC و هوآوی بودیم که محصولاتشان از فناوری صوتی Harman بهره می گرفتند; اگرچه در این میان ال جی نیز وجود داشته و شرکت رقیبی برای سامسونگ محسوب می شود.

با وجود طرح دعوا ممکن است شاهد عدم نهایی شدن قرارداد بین Harman و سامسونگ باشیم.

با وجود موانع مختلف مشخص نیست فرجام این تصاحب چه خواهد شد.

اگرچه شرکت کره ای تمایل فراوانی به خرید Harman داشته باشد، قطعا راه های تصاحب را هموار کرده و مبلغ مورد نظر را پرداخت می کند تا فرصت را از دست ندهد.

منبع:  www.notebookcheck.net

این نوشته در خبر منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by سحر حسینی