ساعت هوشمند Pebble Steel Smart watch

ساعت هوشمند Pebble Steel Smart watch

از زمانی که این ساعت هوشمند رونمایی شد بعضی از شرکت های بزرگ نیز به فکر تولید محصولاتی مشابه این ساعت افتادند به این ترتیب که شرکت سامسونگ مدل گلکسی اسمارت واچ و شرکت سونی نیز اسمارت واچ 2 را رونمایی کرد.

اولین مدل پیبل به دلیل سادگی و کارایی نسبتا بالایی که داشت محبوبیت فراوانی پیدا کرد; اما بدون عیب نیز نبود. جنس پلاستیکی آن به کاربر احساس استفاده از یک اسباب بازی می داد که شرکت تولید کننده به فکر طراحی با استفاده از فلز و شیشه ودسته چرمی افتاد; اما در طراحی جدید هسته ی مرکزی و پنل نمایش تغییری نداشت.

مطمئنا نمونه فلزی وزن بالتری هم نسبت به نمونه پلاستیکی دارد اما در ابعاد کوچکتر و ظریف تر است; صفحه نمایش این دستگاه 144 در 168 پیکسل است; اما مهم تر استفاده از صفحه شیشه ای است که واضح تر و شفاف تر دیده می شود.

یک چراغ ال ای دی نیز در قسمت زیر نمایشگر دیده می شود که در هنگام شارژ دستگاه چشمک می زند. دکمه ها همگی فلزی هستند و کار با آنها بسیار راحت و روان است در حالی که دکمه ها در نمونه قبلی بسیار حالت ناهنجاری داشتند. پورت شارژ دستگاه به صورت ظریفی بازطراحی شده به طوری که با شارژر نمونه قبلی نمی توان آن را شارژ کرد.

قابلیت ضد آب بودن دستگاه نیز طوریست که می توانید حتی با آن شنا کنید!

سیستم عامل و نرم افزار و اپ استور آن نیز رشد قابل توجهی داشته است و تمام نیازهای نرم افزاری دستگاه را تامین میکند; تست سازگاری دستگاه با سیستم عامل های اندروید و آی او اس موفقیت آمیز بوده است.

به روز رسانی جدید آندروید قابل توجه است; اما هنوز هم معایبی در برابر ساعت های هوشمند اندروید وجود دارد.

به فرض مثال هیچ پشتیبانی صوتی وجود ندارد; همچنین بسیاری از برنامه های ساعت های هوشمند آندروید هنوز هم چشمگیرتر و کاربردی تر هستند.

به هر حال با مزایا و معایبی که دارد یک دستگاه قابل توجه است که در طراحی جدید ظاهر حرفه ای و سیستمی پیشرفته تر دارد; حتی جای پیشرفت بیشتر و معرفی شدن به عنوان برترین را نیز دارد.

منبع:   www.pcmag.com

این نوشته در نقد و بررسی منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by سحر حسینی