پاول گیبلین

حرفه: دونده دو استقامت

محصول مورد علاقه ناتان: VAPORCLOUD

paul_giblin

پاول گیبلین با برنده شدن در مسابقه UK ultra scene در سال ۲۰۱۱، تنها در دومین سفر خود، بسیار درخشید. به نظر می‌رسد که مسافت برای او به هیچ عنوان مسئله مهمی‌نیست و او به همان آسودگی که در دو سرعت با مسافت ۳۳ مایل جاده ای شرکت می‌کند، در دو بیش از ۱۰۰ مایل کوهستان و مسیر های مسابقه ای می‌دود و رکورد های بزرگ بسیاری کسب می‌کند.

پاول به دفعات زیادی برای دویدن برای کشورش انتخاب شده است و جایگاه جهانی خود را ثبت کرده است. او در مواقعی که تمرین ندارد و یا در مسابقه ای شرکت نمی‌کند، به ورزشکاران استقامت دیگر کمک می‌کند، به آن ها آموزش می‌دهد و آن ها را حمایت می‌کند، و به دیگران در مسیر موفقیت در دو استقامت کمک می‌کند.

پاول در گلاسگو زندگی می‌کند، جایی که چندان دور از مناطق و مناظر زیبا و شگفت انگیز اسکاتلند، نمی‌باشد.

از زبان خود او می‌خوانیم:

در مواقعی که تمرین ندارم و یا در مسابقات شرکت نمی‌کنم دوست دارم: تغذیه کنم ! من عاشق مواد غذایی گیاهی هستم پس در مواقعی که نمی‌دوم و در کوهستان ها نیستم، درباره ی غذا ها، وعده های غذایی و آشپزی مطالعه می‌کنم. من همچنین عاشق فرار کردن با ون مسافرتی ام هستم اما معمولا به دویدن ختم می‌شود، اما صادقانه بگویم که یک دویدن تمرینی نمی‌باشد. همچنین، من تعداد زیادی از دوندگان دو استقامت را حمایت می‌کنم و زمان زیادی صرف برنامه ریزی و طراحی برنامه های آموزشی می‌شود که به افراد کمک کند به اهداف شان دست یابند. این یک چالش و در عین حال بسیار لذت بخش می‌باشد.

یک عنوان خوب برای زندگی نامه من: دویدن با تمام وجود

اولین الهام بخش برای استفاده از نیرو و سخت کوشی ات چه بود؟ من در دوران نوجوانی دوچرخه سواری کوهستانی می‌کردم و همیشه عاشق کوه ها بودم. بعد از شرکت در دو یا سه مسابقه ۱۰ کیلومتر داخل شهر، متوجه شدم آن ها چیزی که من می‌خواهم و نیاز دارم، نیستند. یک نفر دو استقامت را به من معرفی کرد و انگیزه اصلی من از آن جا شروع شد.

من خیلی هیجان زده بودم، کسانی را می‌دیدم که به طور همزمان مسافت های ۵۰، ۱۰۰ و ۱۵۰ مایل را می‌دوند و باور نمی‌کردم که زودتر این ورزش را نشناخته ام. در طول چند هفته ( که بیش از ۱۰ کیلومتر ندویده بودم )، برای اولین مسابقه دو استقامت ام که ۵۳ مایل بود ثبت نام کردم. قبل از شرکت در آن مسابقه، مسابقه ای با مسافت کوتاه تر پیدا کردم و حدود یک ماه قبل در آن شرکت کردم که به عنوان تمرین محسوب می‌شد و آن نقطه ی شروع بود.

من سخت مشغول تمرین کردن شدم و هر چه می‌توانستم در مورد آمادگی و تمرین کردن مطالعه کردم. در همان سال اول در ۷ مسابقه دو استقامت شرکت کردم.

باور خرافی قبل از شروع مسابقه من: درباره خرافات قبل از مسابقه حرف نزنیم هیچ کدام اهمیت ندارند، درست است؟

چیزی که میخواهم امسال به دست بیاورم: از تمرینات تمام وقتم نتایج بزرگی در بعضی از مسابقات بزرگ در اروپا به دست آورم. و با دوستانم به تمرین در ایالات بازگردم.

بدترین تجربه من در مسابقات ورزشی: به اتمام نرساندن مسابقه UTMB . کمتر از ۱۵ دقیقه از مسابقه باقی مانده بود که دچار گرفتگی عضلات ران شدم و باید قبول می‌کردم که ادامه دادن، ارزش بیشتر آسیب دیدن را ندارد. همچنین، چند سال پیش در یک مسابقه چالش تک نفره دچار یخ زدگی مردک چشم شدم که واقعا افتضاح بود.

لحظه ورزشی مورد علاقه و کسب موفقیت من در زمان: برای دومین بار رکورد زدن در مسابقه West Highland Way، من یک برنامه ریزی داشتم و به خوبی آن را اجرا کردم.

ناتان به من کمک می‌کند تا قوی تر و طولانی تر بدوم: با فراهم کردن لوازم ضروری برای من. من دوست دارم تا سبک بدوم و ناتان به من کمک می‌کند تا تنها لوازمی‌را که نیاز دارم از جمله جلیقه هیدراته نگاه داشتن بدن به همراه فضای کافی برای حمل لوازم ضروری برای مسابقاتی همچون UTMB ،
و همچنین بطری های قابل حمل در هنگام تمرینات یا مسابقات را به همراه داشته باشم. محصولات به خوبی کار می‌کنند، پس من می‌توانم قوی تر و طولانی تر بر روی دویدن تمرکز داشته باشم.