بررسی دسکتاپ Optiplex 5040 دل – زیگورات تکنولوژی

بررسی دسکتاپ Optiplex 5040 دل

شرکت دل در سبد محصولات خود دستگاه هایی مختلفی چون لپتاپ; کامپیوترهای دسکتاپی; نمایشگر; سرورها و برخی دیگر را تولید و عرضه می کند.

در این میان کامپیوترهای دسکتاپی این برند در زمینه تجاری بسیار مطرح بوده و یکی از مدل های قابل توجه دسکتاپ Optiplex 5040 نام دارد. این محصول در ظاهر تفاوتی با یک کیس معمولی نداشته و در مشخصات نیز بسیار کارآمد و ایده آل است. همانطور که پیشتر گفته شد، عمده دستگاه های دسکتاپی دل را مدل های مناسب کسب و کار تشکیل می دهند و نباید آنها را برای بازی مناسب تلقی کرد.

دل Optiplex 5040 را در پیکربندی های مختلفی عرضه می کند که باید به پردازنده Core i3; i5 یا i7 اسکای لیک اینتل; حافظه رم 8 گیگابایتی یا بیشتر; حافظه داخلی 512 گیگابایتی یا بالاتر و برخی دیگر اشاره داشت.

Optiplex 5040

بنابراین کاربران Optiplex 5040 با یک کامپیوتر دسکتاپی مناسبی رو به رو هستند که در مشخصات ضعفی نداشته و قادر است برنامه های مختلف را به خوبی اجرا کند. وجود پورت های USB 3.0; HDMI; پورت USB و چندی دیگر اجازه می دهد تا نمایشگر و دستگاه های متعددی را به این کامپیوتر دسکتاپی متصل کرد و به استفاده از آن پرداخت. گذشته از این ها یک پاور 240 واتی نیز تدارک دیده شده که می تواند تامین کننده انرژی سخت افزارهای مناسب درون Optiplex 5040 به شمار رود. بنابراین در استفاده از این دستگاه با پاور مورد اشاره مشکلی وجود نداشته و کاربری به خوبی و بدون هیچ نقصی انجام خواهد گرفت.

این کامپیوتر دسکتاپی برج متوسط از چهار اسلات توسعه کامل از جمله دو PCIe x16; یک PCIe x1 و یک اسلات PCI ساده بهره می برد.

سیستم با پردازنده Core i5 6500 که فرکانسی 3.2 گیگاهرتزی داشته; حافظه رم 8 گیگابایتی، حافظه اس اس دی 120 گیگابایتی و سیستم عامل ویندوز 7 همراه است. بنابراین با یک میان رده رو به رو هستیم نه رده بالا.

شبکه بی سیم وای فای 802.11ac از دیگر ویژگی این کامپیوتر دسکتاپی میان رده است.

سیستم حفاظتی کسب و کار دل

سیستم امنیتی دل این کامپیوتر دسکتاپی را در برابر نفوذ هر هکی مقاوم کرده است; با یک محصول قابل توجه از برند مطرح رو به رو هستیم. ظاهرا سیستم امنیتی دل توسط NSA تاییدیه ای دریافت کرده که نشان از ایمنی بالای محصول شرکت دل است. این کمپانی بیشتر محصولات مناسب کسب و کار خود را با ایمنی بالایی همراه می سازد تا کاربران از کاربری بی نقص و لذت بخشی بهره ببرند. بسیاری از دستگاه های دستکاپی امنیت پایینی دربرابر هک داشته اما Optiplex 5040 به لطف فناوری دل ایمن محسوب می شود.

سیستم ریکاوری و بکاپ دل

با سیستم ریکاوری و بکاپ دل در دسکتاپ Optiplex 5040 می توان فایل های از دست رفته را بدست آورد; به نوعی دل این سیستم را به کار گرفته تا افراد از فایل های موجود کپی گرفته و هیچ گاه آن را از دست ندهند. بسیاری از سیستم های کامپیوتری بدون چنین قابلیت موجب می شوند تا کاربران بسیاری از فایل های با اهمیت خود را از دست داده و هیچ گاه به آن دست پیدا نکنند. بنابراین باید با چنین ویژگی Optiplex 5040 می تواند قابل توجه و کارآمد باشد. بخصوص برای کسب و کار که موضوع فایلی متعددی در آن به وجود می آید، بسیار مناسب است.

ابزار Client Command Suite

با ابزار Client Command Suite دل می توان نظارت مستقیمی روی دسکتاپ Optiplex 5040 خود داشته باشید. بنابراین بروزرسانی بایوس و برخی کارهای سخت افزاری که بایستی به شکل نرم افزاری صورت گیرد، از طریق چنین برنامه ای به آسانی ممکن می شود. بسیاری از سیستم ها فاقد چنین ابزار کارآمد و مناسب هستند اما شرکت دل با توجه به همه بخش ها، چنین ابزاری را تدارک دیده تا کاربران و مخاطبان Optiplex 5040 به آسانی بروزرسانی هایی داشته و طول عمر بیشتری به دستگاه کامپیوتری مورد نظر خود ببخشند. این ابزار به شکل پیش فرض در دستگاه قرار داده شده و کاربارن قادر هستند تا به آسانی از آن بهره گیرند، بدون هیچ مشکل یا دشواری.

ویژگی های امنیتی

به طور طبیعی این سیستم شامل فناوری TPM شده که بیشتر جهت امنیت بیشتر دستگاه ها به کار گرفته می شود. دل از جمله کمپانی های مورداستفاده قرار دهنده چنین سیستمی است. در این میان می توان همیشه در محصولات دل چنین سیستمی را شاهد بود و کمتر هکری توانست نفوذی به آن داشته باشد یا ویروسی به آن منتقل شود. این سیستم پشتیبانی از کارت های هوشمند FIPS 140-2، اسکنر اثر انگشت و برخی دیگر را فراهم خواهد آورد.

نتیجه گیری

دسکتاپ Optiplex 5040 دل همچون دیگر کیس های کامپیوتری سخت افزار کارآمدی را شامل شده و به نوعی محصول قابل توجه از برند مطرح به شمار می رود.

بسیاری از کیس های کامپیوتری هم سطح آن از بیشتر ویژگی هایی که با این دستگاه همراه شده بی نصیب هستند; اما به لطف دل Optiplex 5040 دستگاه کامپیوتر کارآمدی بوده که با قیمت مناسب نیز به فروش می رسد.

به طور کلی Optiplex 5040 بیشتر برای کسب و کار طراحی شده تا دیگر کاربری ها; زیرا می توان نه تنها از طراحی آن آگاهی پیدا کرد بلکه مشخصات بالقوه برای آن در نظر گرفته نشد تا بتوان به عنوان یک کیس گیمینگ مورد استفاده قرار داد. همانطور که می دانید شرکت دل محصولات گیمینگ خود را با برند Alienware روانه بازار می کند که در طراحی بسیار جذاب و جالب توجه هستند; اما Optiplex 5040 صرفا برای کسب و کار طراحی شده و از پس وظایف محول شده به خوبی برآید.

منبع: www.computerworlduk.com

این نوشته در نقد و بررسی منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by سحر حسینی