مایک مورتان

حرفه: دونده دو استقامت

محصول مورد علاقه ناتان: QUICKDRAW PLUS

mike-morton

مایک مورتان یک دونده دو استقامت سرسخت می‌باشد. مایک به عنوان سر گروهبان نیروی ارتش زمینی، فرماندهی عملیات ویژه ارتش ایالات متحده در دهه ۹۰ را تحت کنترل داشت. او بردهای زیادی در مسابقات Vermont 100 ، Old Dominion 100 ، Massanutten 100 و Mountain Masochist داشته است و همچنین ، در آن زمان، یک رکورد با زمان ۱۵: ۴۰ در مسابقات Western states 100 در سال ۱۹۹۷ ثبت کرد.

پس از آن او برای گذراندن دوره بهبود آسیب دیدگی ران پای خود ، از صحنه دو استقامت ناپدید شد. او در سال ۲۰۰۱ به ارتش ملحق شد ، در سال ۲۰۰۸ با همسرش جولی ازدواج کرد و یک دختر به نام بایلی دارد.

در سال ۲۰۱۰ مایک بار دیگر با هیجان به صحنه دو پیوست ، و همچنان درباره عملکرد عالی او در دو ۲۴ ساعت در مسابقه Hinson Lake راکینگهام ، کارولینای شمالی صحبت می‌شود. او یک رکورد در مسیر مسابقه به دست آورد با پوشش دادن ۱۵۳. ۸۹ مایل در که شرایطی کمتر از ایده آل برای برد در آن رویداد داشت.

از زمان بازگشت ، او از همان نقطه‌ای که ترک کرده بود، کارش را آغاز کرد و در ۵ مسابقه‌ای که در سال ۲۰۱۲ شرکت کرد، پیروز شد که شامل Badwater 135 ، Umstead 100-Mile در کارولینای شمالی ، KEYS 100-Mile در فلوریدا کیز و مسابقات قهرمانی جهانی ۲۴ ساعت که یک رکورد آمریکایی با ۱۷۲. ۴۵۷ مایل به ثبت رسانید. در مجله Ultrarunning او به عنوان بهترین مرد دونده دو استقامت سال ۲۰۱۲ شناخته شد. او سال ۲۰۱۳ را با برد در مسابقه Rocky Raccoon 100-mile Trail Run شروع کرد که در مدت زمان ۱۴: ۲۸: ۰۹ به پایان رسانید. در سن حساس ۴۱ سالگی ، مایک به عنوان نفر سوم برنده مسابقه western States ۱۰۰ مایل شد ، پس از تیم اولسن و راب کرار در نبردی تنگاتنگ در گرمای +۱۰۲.

از زبان خود او می‌خوانیم:

یک عنوان خوب برای زندگی نامه من: چون تو یک ترسو هستی و من شجاع!

لحظه ورزشی مورد علاقه و کسب موفقیت من در زمان: قهرمان شدن در مسابقه جهانی ۲۴ ساعت.

در مواقعی که تمرین ندارم و یا در مسابقات شرکت نمی‌کنم: بر روی خودروهای نظامی‌قدیمی‌کار می‌کنم.

باور خرافی قبل از شروع مسابقه من: دیدن خط پایان به صورت ذهنی.

ناتان به من کمک می‌کند تا قوی تر و طولانی تر بدوم: با آسان و مختصر کردن تدارکات لازم.