مایکروسافت و اخراج ۷۰۰ کارمندان این شرکت

مایکروسافت و اخراج ۷۰۰ کارمند

شرکت مایکروسافت قصد داشته در هفته آتی بیش از ۷۰۰ کارمند خود را اخراج کند; این تعداد بخشی از برنامه اخراج ۲۸۵۰ کارمندی بوده که microsoft در نظر داشته تا ژوئن ۲۰۱۷ اخراج نماید.

این اخراج در حقیقت برای بازسازی بخش تلفن هوشمند لومیا مایکروسافت بوده و شرکت ردموندی تصمیم گرفت تا به بازسازی آن تلفن هوشمند بهینه و بهتری نسبت به قبل توسعه دهد.

البته باتوجه به شایعات سرفیس فون که اسمارتفون رده بالا و قدرتمند microsoft بوده که در پاییز ۲۰۱۷ از راه می رسد.

شرکت microsoft همیشه در اکتبر به معرفی جدیدترین محصولات خود می پردازد.

در ماه می ۲۰۱۶ شرکت مایکروسافت برنامه جدیدی ایجاد کرده که براساس آن ۱۸۵۰ نفر شغل خود را از دست می دهند. مجموع کارکنان مایکروسافت بیش از آنی بوده که با چنین کاهش کارکنانی موجب ایجاد لطمه ای برای شرکت مورد بحث شود. گفته می شود تا ۲۲ ژانویه ۷۰۰ نفر دیگر اخراج می شوند و تا ژوئن ۲۰۱۷ نیز ۲۸۵۰ نفر کاملا اخراج خواهند شد.

با مجموع ۱۱۳ هزار کارمندی که microsoftدر سراسر جهان داشته عدد ۷۰۰ قطعا کم محسوب می شود .

البته microsoft نیروهای جدیدی برای سایر بخش های خود استخدام می کند; اگرچه بخش تلفن هوشمند آن به دلیل عملکرد نامناسب با کاهش نیرویی رو به رو شده است.

کمپانی ردموندی برنامه بزرگی برای خود تدارک دیده و محصولات مورد انتظار کمپانی در سال ۲۰۱۷ از راه می رسند.

از جمله آنها می توان به تبلت جدید سرفیس پرو ۵; سرفیس بوک ۲; سرفیس استودیو ۲; ایکس باکس اسکورپیو و در نهایت سرفیس فون همگی رمز موفقیت شرکت مایکروسافت هستند.

به هر حال برای کسب جزئیات بیشتر پیرامون محصولات آتی این کمپانی باید منتظر ماند و نباید به شایعات اکتفا کرد. تاکنون شایعات فراوانی پیرامون سرفیس فون مایکروسافت منتشر شد و حال باید تا معرفی آن در پاییز ۲۰۱۷ به انتظار نشست.

 

 

این نوشته در خبر منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by سحر حسینی