مایکل واردیان

رکورد دار دو ماراتن

Big_Sur_Marathon_2014-2

برخی ممکن است مایکل واردیان، رکورد دار پیاپی دو استقامت و ماراتن را یک نابغه بنامند. ما او را تسلیم نشدنی وکسی که وقف این ورزش شده می‌نامیم. مایکل علاوه بر کسب مقام بالا در مسابقات ماراتن، مسابقات ۵۰ و ۱۰۰ کیلومتر و ۱۰۰ مایل، رکورد دار سریع ترین دونده ماراتن جهان و همچنین دو ۵۰ در مسیر ۲۰۰ متر، می‌باشد. در ماه مارس سال ۲۰۱۵ او رکورد دار سریع ترین دونده ۵۰ کیلومتر تردمیل شد. (در دومین تلاش او در دو روز)

مایکل همچنین چندی از سخت ترین مسابقات را پشت سر گذاشته است:

  • دو استقامت ۱۳۵ مایل BadWater در کالیفرنیا، در ماه جولای
  • دو ماراتن ۱۵۰ مایل des Sables-appxدر کویر ساحارا در مراکش
  • دو استقامت du Mount Blanc-appx ۱۰۰ مایل شامل ۲۸۰۰۰ قدم صعود عمودی طی ۳ کشور فرانسه، ایتالیا و سوئیس
  • دو ماراتن UVU در لهستان شمالی به همراه کاهش دما تا زیر ۴۰ درجه سانتی گراد

در بین موفقیت‌های بزرگی همچون شرکت در دو مسابقه ماراتن در یک روز و همچنین رکورد دار سریع ترین دونده جهان در لباس یک ابرقهرمان ( مرد عنکبوتی، Lower potomac ماراتن در سال ۲۰۱۱ )، واردیان در سال‌های ۲۰۰۴، ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ در المپیک آزمایشی ماراتن آقایان شرکت کرده است و بهترین رکورد دو در ۲: ۱۷: ۴۹ را به ثبت رسانده است.

واردیان در سال ۲۰۱۰ به عنوان بهترین دونده استقامت iau سال شناخته شد و در از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۱ برای چهار بار به عنوان دونده استقامت usatf سال شناخته شد. او همچنین در سال ۲۰۱۴ جایزه usatf ماهرترین ورزشکار سال در هر دو شاخه، جاده و مسیر دو را دریافت کرد.
او فارغ التحصیل دانشگاه دولتی میشیگان می‌باشد جایی که به طور شگفت آوری در گروه اول چوگان بازی کرد، که آغاز راه او برای رقابت کردن در دویدن بعد از فارغ التحصیلی بود.

مایکل به همراه همسر و دو پسرش، پیرس و گرنت، در آرلینگتن، ویرجینیا اقامت دارد.

از زبان خود او می‌خوانیم:

در مواقعی که تمرین ندارم و یا در مسابقات شرکت نمی‌کنم دوست دارم: ماجراجویی کنم، به پیاده روی بروم، کتاب بخوانم، با خانواده به فعالیت‌های مختلف بپردازم، لگو سازی کنم، بازی کنم و به طور کلی با همسرم و دو فرزندم پیرس ( ۸ ساله ) و گرنت ( ۶ ساله ) و سگ شکاری مان رزی، وقت بگذرانم.

یک عنوان خوب برای زندگی نامه من: شکست ناپذیر

اولین الهامبخش برای استفاده از نیرو و سخت کوشی ات چه بود؟ پدر و مادرم، ویوین و دیک واردیان. آن‌ها همیشه من را تشویق کردند تا برای همه چیز تلاش کنم و تا به امروز حامی‌من بودند و من را کمک کردند. آن‌ها هیچ وقت به من یا برادر و خواهرم اجازه ندادند که دست از تلاش برداریم. ما کاملا سخت کوش بودیم و فکر می‌کنم من با این سخت کوشی، خوی گرفته ام و به من اجازه می‌دهد تا تمرکز کنم و برای آنچه که اکثر مردم تمایل به انجام آن دارند، تلاش بسیاری بکنم.

باور خرافی قبل از شروع مسابقه من: دوست دارم همه لوازم را به ترتیب کنار هم بچینم تا مطمئن شوم چیزی را فراموش نکرده ام. قبل از شروع مسابقه با دویدن کمی‌بدنم را گرم می‌کنم تا مطمئن شوم همه چیز درست است.

چیزی که میخواهم امسال به دست بیاورم: الهام بخش کسی در جایی باشم تا بیش از آنچه فکر می‌کنند، انجام بدهند. امیدوارم آن‌ها به من به عنوان یک فرد معمولی دارای شغل و خانواده که در یک محیط شهری زندگی می‌کند نگاه کنند و بگویند: ” اگر او می‌تواند این کار را انجام دهد پس چرا ما نتوانیم؟ “. لازم نیست تا حتما دو ۱۰۰ مایل یا ۵۰ مایل یا یک ماراتن یا اصلا دویدن باشد، امیدوارم به هرچه که علاقه دارند ، در آن تمام سعی و تلاش خود را به کار گیرند و محدودیت‌ها را پشت سر بگذارند.

بدترین تجربه من در مسابقات ورزشی: من در دوران قهرمانی خود سه بار از دور مسابقات کنار گذاشته شدم و هنوز آن حوادث در ذهن من باقی مانده است. هیچ چیز سخت تر از آن نیست که برای کوتاه مدت از هدفت دست بکشی. می‌دانم که گاهی اتفاقاتی می‌افتد و شرایط و رویدادهای پیش می‌آیید که شما مجبور به کاری می‌شوید که معمولا انجام نمی‌دهید اما، من وقتی یک مسابقه را شروع می‌کنم، می‌خواهم که آن را به پایان برسانم.

لحظه ورزشی مورد علاقه و کسب موفقیت من در زمان: واجد شرایط شدن و قبول شدن در امتحان آزمایشی شرکت در المپیک ماراتن آقایان در سال ۲۰۰۳ بود. هنگامی‌که برای مسابقه آزمایشی هدف گذاری کردم، فکر می‌کردم که کاری بی پروایانه و شاید دست نیافتی است اما من آن را انجام دادم و احساس می‌کردم روی ابرها هستم و هنوز هم از یاد آوری آن احساس خوبی پیدا می‌کنم. من بسیار خوش بخت و خوش شانس هستم که چنین لحظاتی باورنکردنی را داشتم و به دنبال چنین لحظات بیشتری در آینده هستم.

ناتان به من کمک می‌کند تا قوی تر و طولانی تر بدوم: با دادن امکانات و ابزاری که به من کمک می‌کنند تا تمرکز کنم و محدودیت‌های بدنم را کنار بگذارم و نیازی نیست تا نگران عملکرد کوله ناتان و یا بطری‌ها باشم زیرا می‌دانم هر آنچه را که نیاز داشته باشم برآورده می‌کنند. این موضوع به من کمک می‌کند تا در جای دیگر تمرکز داشته باشم مانند سرعت، سنگی که سر راه قرار دارد و یا یک کوهنوردی عظیم و دشوار!