مکس فنل

پیشگام ورزش‌های سه گانه

5

مکس فنل می‌خواست اولین ورزشکار افریقایی حرفه ای ورزش‌های سه گانه باشد. پس از اینکه در سنین جوانی تشخیص داده شد که مبتلا بیش فعالی است، ورزش‌های رقابتی را بعنوان راهی برای بروز فعالیتش و تمرکز بر روی دقت خود در پیش گرفت. پس از دوسال بازی در فوتبال کالج مکس تصمیم گرفت بدنبال رویای خود که تبدیل شدن به یک بازیکن حرفه ای فوتبال بود برود. دو هفته قبل از مسابقات انتخاب تیم نیمه حرفه ای، عضلات مکس در هنگام بازی فوتبال انتخابی دچار گرفتگی شد.گرفتگی عضلانی نشان داد که این پایان آسیب‌های حرفه ای است که همه‌ی امیدهای بازیکن فوتبال رقابتی را نابود می‌کند.

در سال ۲۰۱۱ زمانیکه مکس در کافی شاپی محلی درحومه فیلادلفیا کار می‌کرد، مردی به نام برایان سالویان را ملاقات کرد. برایان پیشنهاد داد او در مسابقات سه گانه محلی شرکت کند و دوچرخه قدیمی‌مسابقات سه گانه خود را که توسط دوچرخه سازی الیت ساخته شده بود به او قرض داد. تحت راهنمایی و حمایت برایان مکس درهفتمین رده‌ی سنی گروه خود قرار گرفت. مکس در جایگاه ۴ از ۶ مسابقه‌اش قرار گرفت و اولین فصل خود را با پیروزی درگروه سنی به پایان رسانید.

در دومین فصل، مکس بعنوان دومین فرد در گروه سنی خود در مسابقات سه گانه نیوجرسی قرار گرفت و شایستگی وی برای تیم ایالات متحده امریکا در مسابقات سه گانه قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۳ مناسب شناخته شد و فصل خود با رتبه چهارم در دومین مسابقات بین المللی ورزش‌های سه گانه C3 به پایان رساند.

می‌رویم به فصل سوم او. مکس حداکثر تلاش خود را برای دریافت کارت حرفه‌ای می‌کند، او تبدیل به اولین آفریقایی ورزش‌های سه گانه امریکا می‌شود، و بالاخره او امید دارد که الهام بخش جوانان باشد که بدانند از طریق سخت کوشی، علاقه و چشم انداز روشن از اهداف و رویاها می‌توانند به آنچه آرزو دارند برسند.

از زبان خودش:

 • زمانیکه من رقابتی ندارم یا آموزشی نمیبینم من علاقه به کلاس یوگا و نواختن گیتارم دارم.
 • چیزی که افراد کمی‌در مورد من می‌دانند این است که من همیشه میخواهم مطالعه کنم تا به یک جراح ارتوپدی تبدیل شوم.
 • یک عنوان خوب برای زندگینامه من، ایالت سه جانبه از یوگی شگفت آور است.
 • چه وقایعی را برای سال ۲۰۱۳ برنامه ریزی کرده اید؟ ثبت‌نام در مسابقات U25 ClerThe Philly Tri و my first 70.3 و 5150 races and championship و Rev 3 Olympic.
 • اولین الهام بخش شما برای اینکه بتوانید نیروی بالقوه خود را نشان دهید چه بوده؟ فرصت اولین آفریقایی ورزش‌های سه گانه حرفه ای آمریکا را داشتن و الهام بخش بودن برای دیگران تا عمل کنند و فراتر از خودشان باشند.
 • لحظه خاطره انگیز ورزشی یا تاریخ موفقیت من، رقابت در اولین مسابقات سه گانه فیلادلفیا است. این نشان می‌دهد که من بر آسیبی غلبه کرده ام و دری را بسوی شرایط و شانسی جدید برای رقابتی دوباره گشادم.
 • بدترین لحظه ای که من در یک مسابقه تجربه کرده ام این است که من به پیروزی در اولین مسابقه فصل دوممباور داشتم که همه چیز خراب شد، زمانیکه شنا می‌کردم احساس بیماری کردم، تغذیه ام در طی دوچرخه سواری و گرفتگی عضلات کاهش پیدا کرده بود، زمانیکه ورزش دو را آغاز کردم افرادی را می‌دیدم که دوندگان گروه سنی من بودند و برای خط پایان می‌دویدند. همه‌ی راه‌ها به رویم بسته شده بود.
 • چیزی که دوست دارم امسال به آن دست پیدا کنم دریافت کارت حرفه ای و رقابت درتقسیمات حرفه ای این فصل است.
 • چیزی که آرزوی رسیدن به آن را دارم، مرد آهنین کونا است.
 • طلسم قبل از مسابقه من: ده دقیقه تمرین یوگا
 • ناتان به من کمک می‌کند تا با نیروی بیشتر و طولانی تر بدوم زیرا اجازه می‌دهد تا نیاز آبرسانی من به سهولت و راحتی برآورده شود.
 • محصول ناتان مورد علاقه من، جلیقه آبرسان استقامتی است که برای دویدن بیش از ۱۰ مایل و ادامه‌ی آن زمانیکه تمایل به تفحص دارم عالی است.