آغاز تولید انبوه پنل WQHD توسط Japan Dispaly

آغاز تولید انبوه پنل WQHD توسط Japan Dispaly

شرکت ژاپنی Japan Display از تولیدکننده مطرح تولید پنل صفحه نمایش; به تازگی خبر از آغاز تولید انبوه پنل WQHD پنج اینچی صفحه نمایش LTPS LCD داده که دارای تراکم پیکسلی 500ppi است.

رزولوشن صفحه نمایش مورد بحث 1440*2560 پیکسلی بوده که با فناوری لمسی درون سلولی Pixel Eyes می تواند دارای کنتراست بیشتر; وزن کمترو حاشیه کمتر باشد.

Japan Display می گوید:

با استفاده از فناوری LTPS LCD نه تنها می توان موجب کاهش مصرف صفحه نمایش شد; بلکه می توان کیفیت تصویر WQHD را داشت.

شرکت سازنده افزود با استفاده از مواد اولیه جدید در ساخت نمایشگرهای جدید; می توان شاهد نرخ تجدید 30 هرتزی به جای 60 هرتزی بوده که نقصی در عملکرد صفحه نمایش به وجود نمی آورد.

شایان ذکر بوده کمپانی ژاپنی از  IC درونی بهره گرفته که به طور خودکار نمایشگر از کیفیت FHD به WQHD ارتقا پیدا می کند. فناوری که در مواقع مورد نیاز رزولوشن بالا و مورد نظر را ارائه خواهد داد و دیگر نیازی به تنظیم دستی و ارتقا دستی نیست.

گذشته از آن; IC درونی کمک خواهد کرد تا نمایشگر WQHD حتی در تلفن های هوشمندی با پردازنده ضعیف نیز به کار گرفته شود; موضوعی که پیشتر قرار دادن صفحه نمایش مذکور را در اسمارتفون هایی با پردازنده ضعیف را ناممکن می کرد.

JDI افزود از مشخصات فنی نمایشگر باید به نسبت کنتراست 1500:1; پوشش رنگی 96 درصدی NTSC و شدت روشنایی 500 نیتی اشاره داشت.

مشخص نیست چه شرکت هایی از پنل نمایشگر کمپانی JDI استفاده خواهند کرد; اما این مشخص است باید شاهد تلفن‌های هوشمند میان رده با صفحه نمایش یک پرچمدار باشیم که خود انقلابی در تلفن هوشمند محسوب می شود.

برای کسب جزئیات بیشتر پیرامون این پنل می بایست منتظر ماند.

منبع:   www.androidheadlines.com

این نوشته در خبر منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by سحر حسینی