مک بوک پرو ۲۰۱۷ با صفحه نمایش ایگزو از راه می رسد

مک بوک پرو 2017 با صفحه نمایش ایگزو از راه می رسد

صفحه نمایش ایگزو

شرکت اپل هنگامی که مک بوک پرو 2016 را معرفی کرد; به عمر باتری 10 ساعته اشاره داشت; اما مصرف کنندگان به دریافت عمر باتری متفاوت اشاره داشتند.

البته مدتی بعد بروزرسانی سیستم عاملی موجب شد تا مشکل عمر باتری حل شده اگرچه همچنان برخی گزارش ها پیرامون آن وجود دارد. حال که در سال 2017 قرار داریم شایعاتی پیرامون مک بوک پرو 2017 منتشر شده که به ویژگی مهمی در آن اشاره دارد. با توجه این گزارش، اپل می خواهد صفحه نمایش باکیفیت IGZO را در مک بوک پرو جدید به کار گیرد.

این نوع صفحه نمایش نه تنها تاثیری روی کیفیت تصویر خواهد داشت; بلکه در مصرف انرژی لپتاپ موثر است.

به گزارش MacRumors به نقل از Raymond Soneira مدیرعامل کمپانی DisplayMate ; این نوع صفحه نمایش روشنایی بیشتری به صفحه نمایش خواهد بخشید.

با این حال وی افزود که صفحه نمایش ایگزو هزینه تولید بیشتری داشته اگرچه فواید بالاتری دارد. او افزود از آنجایی که این فناوری گسترش پیدا نکرده; هزینه تولید نیز همچنان بالا نیست و جای کار دارد.

اپل در حال حاضر از صفحه نمایش TFT-LCD در مک بوک پرو 2016 به کار گرفته که هزینه تولید کمتری نسبت به ایگزو دارد و در مقابل فواید کمتری خواهد داشت.

به گفته مینگ چی کو تحلیلگر صنعت، اپل مک بوک پرو 2017 را بروزرسانی خواهد کرد اما آن را با تغییرات بزرگ رو به رو نخواهد ساخت. البته پیش بینی می شود در بخش پردازنده، تراشه گرافیکی، حافظه رم و برخی دیگر شاهد ارتقایی باشیم، اگرچه این موضوع تایید شده نبوده و باید منتظر ماند.

انتظار می رود مدل جدید مک بوک پرو در اکتبر سال 2017 همچون مک بوک پرو 2016، معرفی شود; برای کسب اطلاعات بیشتر تنها می توان منتظر ماند و نمی توان به شایعات اکتفا کرد.

منبع:  www.ubergizmo.com

این نوشته در خبر منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by سحر حسینی