مک بوک پرو ۲۰۱۷ با صفحه نمایش ایگزو از راه می رسد

مک بوک پرو ۲۰۱۷ با صفحه نمایش ایگزو از راه می رسد

صفحه نمایش ایگزو

شرکت اپل هنگامی که مک بوک پرو ۲۰۱۶ را معرفی کرد; به عمر باتری ۱۰ ساعته اشاره داشت; اما مصرف کنندگان به دریافت عمر باتری متفاوت اشاره داشتند.

البته مدتی بعد بروزرسانی سیستم عاملی موجب شد تا مشکل عمر باتری حل شده اگرچه همچنان برخی گزارش ها پیرامون آن وجود دارد. حال که در سال ۲۰۱۷ قرار داریم شایعاتی پیرامون مک بوک پرو ۲۰۱۷ منتشر شده که به ویژگی مهمی در آن اشاره دارد. با توجه این گزارش، اپل می خواهد صفحه نمایش باکیفیت IGZO را در مک بوک پرو جدید به کار گیرد.

این نوع صفحه نمایش نه تنها تاثیری روی کیفیت تصویر خواهد داشت; بلکه در مصرف انرژی لپتاپ موثر است.

به گزارش MacRumors به نقل از Raymond Soneira مدیرعامل کمپانی DisplayMate ; این نوع صفحه نمایش روشنایی بیشتری به صفحه نمایش خواهد بخشید.

با این حال وی افزود که صفحه نمایش ایگزو هزینه تولید بیشتری داشته اگرچه فواید بالاتری دارد. او افزود از آنجایی که این فناوری گسترش پیدا نکرده; هزینه تولید نیز همچنان بالا نیست و جای کار دارد.

اپل در حال حاضر از صفحه نمایش TFT-LCD در مک بوک پرو ۲۰۱۶ به کار گرفته که هزینه تولید کمتری نسبت به ایگزو دارد و در مقابل فواید کمتری خواهد داشت.

به گفته مینگ چی کو تحلیلگر صنعت، اپل مک بوک پرو ۲۰۱۷ را بروزرسانی خواهد کرد اما آن را با تغییرات بزرگ رو به رو نخواهد ساخت. البته پیش بینی می شود در بخش پردازنده، تراشه گرافیکی، حافظه رم و برخی دیگر شاهد ارتقایی باشیم، اگرچه این موضوع تایید شده نبوده و باید منتظر ماند.

انتظار می رود مدل جدید مک بوک پرو در اکتبر سال ۲۰۱۷ همچون مک بوک پرو ۲۰۱۶، معرفی شود; برای کسب اطلاعات بیشتر تنها می توان منتظر ماند و نمی توان به شایعات اکتفا کرد.

منبع:  www.ubergizmo.com

این نوشته در خبر منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by negar behroozifar