Japan Display از شکست حتمی نجات پیدا کرد

Japan Display از شکست حتمی نجات پیدا کرد

به گزارش وال استریت ژورنال، شرکت Japan Display که از تامین کنندگان پنل صفحه نمایش آیفون اپل محسوب می شود; با کمک 600 میلیون دلاری دولت ژاپن; از شکست حتمی نجات پیدا کرده است.

این کمپانی با کاهش فروش نمایشگر و تمایل بیشتر شرکت ها برای استفاده از نمایشگر OLED; با وضعیت مالی نامناسبی رو به رو شد و تا جایی که فاصله ای با شکست نداشت.

حال دولت ژاپن با حمایت بزرگ خود Japan Display را از شکست حتمی نجات داده و موجب شد تا این کمپانی تولیدکننده صفحه نمایش باری دیگر به راه خود ادامه دهد و از ورشکستی اصلی فاصله بگیرد.

چنین موضوعی می تواند برای اپل نیز خبر خوب محسوب شود; زیرا براساس گزارش ها، کمپانی کوپرتینویی در یکی از مدل های آیفون به استفاده نمایشگر OLED می پردازد.

در حال حاضر تنها دو کمپانی کره ای سامسونگ و ال جی توان تولید انبوه نمایشگر OLED را دارند، از این رو اپل دو کمپانی را برای همکاری برگزید; زیرا می دانست می تواند با همکاری آنها آیفون های جدید را با صفحه نمایش قابل توجه همراه سازد.

هم اکنون تولیدکنندگان مختلفی از نمایشگر سامسونگ و ال جی در محصولات خود بهره می گیرند; از این رو باید دو شرکت را از پشروهای صنعت صفحه نمایش دانست.

البته Japan Display در سال های اخیرا عملکرد خوبی داشته و به عنوان یکی از شرکای اصلی اپل محسوب می شد. در صورت ورشکست شدن این شرکت اپل می بایست کمپانی دیگری را برای محصولات خود انتخاب می کرد که حال به لطف دولت ژاپن همکاری ادامه پیدا خواهد کرد.

حال باید منتظر ماند تا مشخص شود با چنین کمکی Japan Display چگونه می تواند خود را از ورشکستی نجات داده و همکاری بزرگ خود را با اپل ادامه دهد.

منبع: 9to5mac.com

این نوشته در خبر منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by سحر حسینی