مینی کامپیوتر NUC اینتل قدرتمند اما گران قیمت

مینی کامپیوتر NUC اینتل قدرتمند اما گران قیمت

مینی کامپیوتر NUC

شرکت Alienware  به تازگی یک دستگاه گیمینگ قابل حملی را رونمایی کرده که نخستین چیز قابل توجه ابعاد کوچک آن می باشد. این مورد بسیار کوچک بوده و می توان آن را از طریق پورت ها به صفحه نمایش متصل کرد. این دستگاه ها از طریق کابل ها به صفحه نمایش متصل شده و با سخت افزار بزرگی که داشته می تواند نمایش قابل توجهی داشته باشد.

در این میان شرکت اینتل محصولی داشته که مینی کامپیوتر NUC نام دارد و به مشخصات بزرگی مجهز است و می تواند عملکرد بالایی در اجرا داشته باشد. از مشخصات آن باید به پردازنده نسل ششمی core i7-6770HQ اینتل دو هسته ای با فرکانس 2.5 گیگاهرتزی با قابلیت ارتقا فرکانس تا 3.5 گیگاهرتزی; تراشه گرافیکی Iris Pro Graphics 580 اینتل; حافظه رم 128 مگابایتی eDRAM; پشتیبانی از دستگاه هایی با کیفیت تصویر 4K و برخی دیگر اشاره داشت.

یکی از ضعف های مینی کامپیوتر NUC اینتل قیمت بالای آن بوده که 1399 دلاری می باشد.

با چنین قیمتی می توان یک لپتاپ قدرتمند از جمله گیمینگ خریداری کرد. البته قابلیت حمل آسان این مینی کامپیوتر موجب می شود تا همیشه در دسترس بوده بتوان از سخت افزار قدرتمندش در شرایطی که نمی توان به استفاده از لپتاپ بزرگ یا کامپیوتر دسکتاپی پرداخت، استفاده کرد. مشخص نیست که چه زمانی باید شاهد نسل جدید NUC اینتل باشیم و بایستی منتظر ماند تا کمپانی اینتل بزودی در یکی از رویدادهای مورد اشاره نسل جدید NUC را معرفی سازد.

اینتل بایستی قیمت مینی کامپیوترش را کاهش دهد; زیرا با چنین قیمتی دشوار است که بتوان یک مینی کامپیوتر را خریداری کرد.

کمپانی اینتل احتمالا مینی کامپیوتر قدرتمند و مقرون به صرفه ای را در سبد محصولاتش جای خواهد داد; اگرچه مشخص نیست چنین چیزی صورت خواهد گرفت یا خیر.

منبع: techfrag.com

این نوشته در خبر منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by سحر حسینی