بررسی Optiplex 7040 دل – زیگورات تکنولوژی

بررسی Optiplex 7040 دل

شرکت دل همیشه سعی داشته برترین کامپیوترهای دسکتاپی را در کنار محصولاتی چون سرور; تبلت; لپتاپ و برخی دیگر عرضه دارد. سری کامپیوترهای دسکتاپی Optiplex این کمپانی که از مشخصات قابل توجهی بهره می برند، در مدل های متعدد به فروش می رسد. یکی از این مدل ها Optiplex 7040 نام داشته که سطح کاربری آن مدیریتی-صنعتی به شمار می رود و در طراحی نیز معمولی و ساده به نظر می رسد. مشخصاتی که دل در نظر گرفته عمدتا نسل شش پردازنده Core i5 اسکای لیک اینتل هستند و به نوعی باید Optiplex 7040 دل را یک میان رده تمام عیار در میان دستگاه های دسکتاپی به شمار آورد. در این مقاله قصد داریم بررسی مختصری از این محصول داشته باشیم تا اگر به دنبال آن هستید آشنایی کاملی با چنین دستگاه کامپیوتری دسکتاپی داشته باشید.

مشخصات

با مشخصات میان رده Optiplex 7040 دل در کنار سیستم عامل ویندوز 10 پرو عملکرد حرفه ای از خود می تواند نشان دهد که بخش عمده آن برای کاربری گسترده ای بوده که ویندوز جدید مایکروسافت به ارمغان می آورد. شما می توانید از طریق Optiplex 7040 و سیستم عامل ویندوز 10 آن سفارشی سازی گسترده ای داشت و از تجربه با این محصول لذت برد.

البته نسخه پرو ویندوز 10 بیشتر مناسب کسب و کار بوده; Optiplex 7040 نیز با چنین ماهیتی می تواند یک دستگاه کارآمد به شمار رود.

اگرچه در ابعاد شاهد کیس کوچکی هستیم; اما این بدان معنا نبوده ضعف عملکردی باید مشاهده کنیم. پشتیبانی از سه صفحه نمایش با وجود پورت هایی چون DisplayPort و HDMI ; حافظه رم 32 گیگابایتی DDR4; پشتیبانی از درایو SSD برای افزایش سرعت انتقال داده; پشتیبانی از هارد درایوهای متعدد برای ذخیره سازی های بزرگ; شاسی کامپکت با طراحی ایده آل و برخی دیگر همگی از ویژگی های کیس Optiplex 7040 دل است.

سفارشی سازی

کاربران این کامپیوتر دسکتاپی می توانند سفارشی سازی های اختیاری روی کیس داشته باشند; از این رو Optiplex 7040 به محصولی قابل توجه تبدیل شده و کاربری لذت بخشی به دنبال خواهد داشت.

چنین کیس کامپکتی به خوبی در کنار یک نمایشگر جای می گیرد; از این رو تنها کافیست فضای کوچکی را به Optiplex 7040 اختصاص داد و نیازی نیز فضای بزرگی از میز کار را به کیس این کامپیوتر دسکتاپی قدرتمند اختصاص دهید.

بسیاری از کیس های کامپیوتری فضای بزرگی را اشغال می کنند که Optiplex 7040 از این رو بسیار کارآمد و ایده آل است. با دستکاری بایوس می توان پیکربندی های مختلفی را برای این دستگاه در نظر گرفت. با ابزار Client Command Suite دل تنظیم بایوس  Optiplex 7040 امری آسان بوده و دشواری به دنبال نخواهد داشت. در این بین با خیالی آسود می توان به تنظیم بابوس دستگاه موردبحث پرداخت. با وجود فناوری vPro افراد می توانند از صفحه مدیریت بایوس به آسانی خارج شوند. موضوعی که بدون این فناوری دشواری هایی داشته و نیازمند افراد متخصصی است. با سیستم سازمانی KACE System Management دل، مدیریت دستگاه به خوبی انجام خواهد گرفت.

البته این سیستم بیشتر زمانی به کار گرفته می شود که کاربری Optiplex 7040 در کسب و کار بوده و در غیر آن مورد استفاده قرار نمی گیرد.

ایمنی

شرکت دل یکی از تولیدکنندگان مطرح محصولات ایمن محسوب می شود. عمده تولیدات دل در زمینه امنیتی بسیار قدرتمند بوده و به سختی هکری می تواند به آن نفوذ کند. دستگاه دسکتاپی Optiplex 7040 نیز چنین دستگاهی به شمار رفته و می تواند مخاطب خود را در زمینه امنیتی راضی نگهدارد. البته این زمینه بیشتر مناسب دستگاه هایی کسب و کار بوده و برای کاربریهای معمولی کاربرد خاصی نخواهد داشت. اما اگر در هر دو بخش امنیت بالایی داشته باشد قطعا رضایت هر دو قشر را جلب می کند. با سیستم Centralized remote management می توان به شکل از راه دور مدیریتی روی دستگاه داشت تا مانع نفوذ هر فردی شد و اطلاعات را شخصی شده باقی گذاشت. با استاندارد امنیتی FIPS 201، باید Optiplex 7040 را یک دستگاه دسکتاپی کامل تلقی کرد و با وجود برندی چون دل چنین چیزی عجیب و دور از انتظار نیست.

با گواهی TPM نیز امنیت بالای این دستگاه باری دیگر تایید می شود و حرفی برای گفتن باقی نخواهد گذاشت. عمده دستگاه های دسکتاپی در زمینه امنیتی بسیار ایمن نیستند و راه نفوذ هرهکری را باز می کنند اما به لطف دل در محصولات این کمپانی از جمله دستگاه دسکتاپی Optiplex 7040 چنین چیزی تقریبا غیرممکن می شود.

Data Protection

با سیستم Data Protection دل مانع از ورود هر دو داده مخرب می شود و در کنار آن Protected Workspace launches نیز با اسکن برنامه ها مانع نفوذ برنامه های مخرب به دستگاهی چون Optiplex 7040 می شود. بنابراین دل تمامی سعی خود را کرده تا در بخش امنیتی سطح بالایی برای این محصول خود و دیگر تولیدات قائل شود و نظر هر مخاطبی که این بخش برای آن اهمیت بالایی دارد، جلب گردد به هر حال اگر در زمینه امنیت دستگاه حساسیت بسیاری دارید، قطعا Optiplex 7040 دل می تواند در کنار دیگر دستگاه های دل شما را راضی نگهدارند.

پورت ها

شرکت دل پورت های مختلفی برای این محصول خود در نظر گرفته تا آن را برای اتصال به دستگاه های مختلف آماده سازد.

از جمله آنها باید به کارت خوان چند رسانه ای; جک صدا; پورت USB 2.0 ; پورت USB 3.0; پشتیبانی از سه خروجی DP; DP وHDMI ; پورت VGA; پورت PSU و اسلات امنیتی اشاره داشت. با چنین ویژگی های اتصالی می توان دستگاه های متعددی را از جمله نمایشگر و سایر دستگاه ها، به کامپیوتر دسکتاپی Optiplex 7040 دل متصل کرد. بنابراین شرکت سازنده سعی کرده تا در این زمینه نقصی وجود نداشته باشد و اکثریت پورت های لازم را به کار گیرد.

ابعاد

ابعاد این محصول دل 11.4*11.5*3.6 اینچ بوده که معادل سانتیمتری آن 29.0*29.2*9.26 سانتیمتر خواهد بود.

بنابراین با یک دستگاه بزرگی رو برو نیستیم و می توان آن را روی میز کار به آسانی جای داد.

گذشته از ابعاد; وزن 6.1 کیلوگرمی آن به عنوان یک دستگاه دسکتاپی بالا محسوب نشده و در مقایسه با رقبا ایده آل است. زیرا یک کامپیوتر دسکتاپی برخلاف لپتاپ اجزای سنگینی را شامل شده که Optiplex 7040 نیز جزئی از چنین دستگاه ها شناخته و محسوب می شوند.

بنابراین نباید در زمینه ابعاد و وزن به گرفتن ایرادی پرداخت و آن را نامناسب تلقی کرد; شرکت دل این دستگاه را در سایزهای مختلف عرضه می دارد تا افراد آن را در مدل های مختلفی خریداری کنند. بسیاری از افراد دستگاه های کامپیوتری را به عنوان یک دستگاه کاربری مورد استفاده قرار می دهند از این رو اگر کامپیوتر مورد اشاره طراحی مناسبی نداشته باشد، قطعا خسته کننده خواهد بود. در طراحی نیز ساده اما مناسب کاربری مدیریتی و صنعتی است. از آنجایی که نوع کاربری  Optiplex 7040 متفاوت از دستگاه های گیمینگ محسوب می شود، از این رو نباید انتظارر  داشت شاهد طراحی چشمگیر باشیم.

بسیاری ممکن است  Optiplex 7040 را برای فضای کوچکی بخواهند از این رو دل نیز سعی کرده ابعاد کوچک، متوسط و بزرگ در نظر گیرد تا بتوان این دستگاه کامپیوتری را در فضاهای مختلفی جای داد. موضوع اشغال فضا توسط کامپیوترها موضوع با اهمیتیی بوده که خریداران هنگام تهیه دستگاه کامپیوتری توجه بسیاری به آن می کنند. از این رو دل نیز سعی کرده با عرضه  Optiplex 7040 در پیکربندی و ابعاد مختلف محصولی مورد نظر مشتریان مختلف عرضه می دارد. گذشته از این ها، مشخصات مناسبی نیز برای این دستگاه در نظر گرفته شد تا بتواند نیاز افراد را جهت اجرای برنامه های مختلف برطرف سازد.

نتیجه گیری

محصولات سری Optiplex دل عمدتا مناسب کسب و کار طراحی می شوند که در این میان شامل مشخصات کارآمد و کافی شده و ایده آل هستند. مدل Optiplex 7040 دل نیز یک مدل میان رده در میان دیگر مدل های Optiplex به شمار رفته که ارزش خرید بالایی دارد. بنابراین می توان به تحسین این محصول ساده اما کارآمد دل پرداخت و نظر هر فردی را با عملکرد خود جلب می کند. البته طرفداران سری Optiplex کم نبوده و رسانه های فعال نیز در بررسی خود Optiplex 7040 یک میان رده سطح بالا دانستند; که توانسته نیاز افراد را برآورده سازد.

به طور کلی این مدل اگرچه توسط دل توسعه یافته; اما با ساختار خود نشان داد محصول معمولی نبوده و برخلاف طراحی ساده خود ظاهر می شود.

همانطور که می دانید دل در زمینه های مختلفی چون لپتاپ و دیگر دستگاه ها فعالیت داشته; تولید آن به دستگاه های کامپیوتری ختم نمی شود. Optiplex 7040 نیز به عنوان محصول ارزشمند دل شناخته شده; با عرضه در پیکربندی های مختلف می تواند نیاز افراد را برآورده سازد و کم از انتظار ظاهر نشود. البته این سری مدل های مختلفی داشته و Optiplex 7040 دل تنها یکی از چندین مدل سری Optiplex محسوب می شود.

منبع:  www.dell.com

این نوشته در نقد و بررسی منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by سحر حسینی