نقد و بررسی دسکتاپ Alienware Area-51 – زیگورات تکنولوژی

نقد و بررسی دسکتاپ Alienware Area-51

دسکتاپ Alienware Area-51

طراحی مجدد این دستگاه برای معرفی یک دسکتاپ برای بازی های جدید رادیکال، به خاطر بهبود بخشی سیستم خنک کننده و توسعه ویژگی های است که آن را در چشم از علاقمندان منحصر به فرد جلوه میدهد.

علاقمندان به بازی به طور سنتی رایانه های شخصی خود را بزرگ انتخاب میکنند که به خوبی از فضای موجود برای قطعات بیشتر استفاده شود; اما معمولا از نظر دما و حرارت کارآمد نیست.

جریان هوا از طریق بسیاری از آنها به صورت افقی در جریان است; اما در هر مرحله شما خواهد دانست که هوای گرم افزایش می یابد.

اکثر علاقه مندان به بازی های رایانه ای از فن های زیادی برای انتقال هوا به پشت کیس خود استفاده میکنند اما مشکلی که هست این است که هرچه تعداد فن ها بیشتر باشد سروصدای بیشتری نیز تولید میشود. دسکتاپ Alienware Area-51 یک دسکتاپ گیمینگ حرفه ایست که برای انتقال هوا درون کیس بدون صدا از کیس های مثلثی شکل استفاده میکند. فضای کافی نسبتا زیادی درون کیس برای جا دادن قطعات سیستم از جمله سی پی یو و سه کارت گرافیک جی فورس با فضای کافی در سمت چپ برای ارتقا بخشی در آینده وجود دارد. طراحی دستگاه خلاقانه است; اما سیستم های بازی دیگرسازندگان سیستم بوتیک بهتر در تستی که ما گرفتیم عمل میکنند.

طراحی و دیگر ویژگی ها:

طراحان Alienware در این دستگاه از یک شاسی دسکتاپ معمولی را طراحی نکرده اند. به جای یک جعبه مستطیل شکل سیستم شش گوش نامنظم است; با سه طرف کوتاه و سه طرف بلند. پانل های گنبدی چپ و راست نقره ای روشن، در حالی که پشت و جلوی پانل های پلاستیکی سیاه بهمراه اسلاید خنک کننده هستند. این یک کیس بزرگ با اندازه ای  در حدود 22.4 در 10.75 در 25 اینچ است.

هر یک از دو طرف کوتاه از این جعبه ی شش گوش دسته دار ساخته شده است، بنابراین شما می توانید سیستمی به وزن 62 پوند را اطراف خانه خود در صورت نیاز جا به جا کنید. سمت جلو و پانل در مجموع از نه قسمت روشن به صورت جداگانه کنترل می شوند، بنابراین شما می توانید طرح رنگ سیستم خود را از نرم افزار اف ایکس به صورت اختصاصی تنظیم کنید. شما می توانید سیستم خود را به شکلی زیبا و رنگارنگ تنظیم کنید. یکی از مزایای این دستگاه این است که شما لازم نیست که هر کابلی برای چراغ در پانل جانبی را وصل کنید. به جای کابلی که جلوی راه را میگیرند، مجموعه ای از اتصالات فلزی روشنایی مورد نظر را فراهم می کند.

اگر بخواهید این دستگاه را باز کنید از فضای بزرگ در داخل کیس تعجب می کنید. یک جفت هارد دیسک 3.5 اینچ و تنها یک درایو 2.5 اینچی رایگان. بنابراین شما براحتی می توانید یک درایو سالید 256 گیگابایتی و یک هارد 4 ترابایتی اس اس دی را جاگذاری کنید.

پانل سمت دیگر برای دسترسی به مادربرد باز می شود. این سیستم دارای سه کارت گرافیکی GeForce GTX 980 میباشد.

دو اسلات PCIe (یکی X4 و X1); در دسترس برای ارتقاء در آینده وجود دارد.

هوا سرد در اطراف کارت گرافیک نیز از طریق رادیاتور برای انجام عمل اورکلاک جریان دارد; جریان هوا بسیار عالی بدان معنی است که فن های این سیستم مجبور به چرخش بسیار سریع نیستند و در نتیجه صدای کمتری نیز تولید میشود.

نکات مثبت:

عملکرد خوب بازی 3D

طراحی نوآورانه

شاسی جادار است

روشنایی جانبی پنل با استفاده از اطلاعات تماس به جای سیم

معایب:

بزرگ بودن قسمت فوقانی

برای راه اندازی گرافیک سه گانه و استفاده از آن به یک نمایشگر(4k)نیاز دارید.

سیستم های بازی بوتیک هنوز هم سریع ترین سیستم ها می باشد

تنها یک سال گارانتی استاندارد

نتیجه:

بزرگترین مزیت این دستگاه ظاهر ابتکاری و جدید آن است.

عملکرد بیشتر از هرچیزی برای یک سیستم بازی حرفه ای مورد نظر است; هر چند سازندگان سیستم hot-rod می توانند  عملکرد بهتر با قیمتی مناسب تر به دست آورند.

منبع:   www.pcmag.com

این نوشته در نقد و بررسی منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by سحر حسینی