مقایسه کامپیوترهای دسکتاپی دل Optiplex 9020 ، Optiplex 7020 و Optiplex 3020

مقایسه کامپیوترهای دسکتاپی دل Optiplex 9020 ، Optiplex 7020 و Optiplex 3020

کامپیوترهای خانواده Optiplex دل از محصولات مقرون به صرفه و مناسب کسب و کار بوده که با قیمت مناسب و مشخصات ایده آل عرضه می شوند. از جمله مدل های این سری باید به دل Optiplex 9020 ، Optiplex 7020 و Optiplex 3020 اشاره کرد. هر سه دارای مشخصات کارآمدی بوده و یک مدل ایده آل برای کسب و کار هستند. در این میان مقایسه سه مدل می تواند مشخص سازد که کدامیک بهتر از دیگری است. البته هر سه دارای ویژگی های مناسبی بوده و می توانند در زمینه کسب و کار جهت کاربری ایده آل مورد توجه قرار گیرند.

در این مقاله قصد داریم سه کامپیوتر دسکتاپی Optiplex 9020 ; Optiplex 7020 و Optiplex 3020 برای شما معرفی کنیم تا هنگام خرید آنها آگاهی لازمی داشته باشید. همانطور که گفته شد این سری Optiplex نام دارند و بیشتر برای کاربری کسب و کار مناسب هستند و مشخصات بزرگی برای آنها در نظر گرفته نمی شود. اگرچه مشتریان می توانند در صورت نیاز مدل قدرتمندی را خریداری کنند; اما به طور کلی اکثر آنها برای کسب و کار طراحی می شوند و تاکنون توانستند با استقبال بسیاری رو به رو شوند.

دل Optiplex 3020

برای بسیاری از صاحبین کسب و کار; Optiplex 3020 یک دستگاه رده پایه بوده و با سخت افزار ابتدایی همراه است. اگرچه در مشخصات فنی با سخت افزارهای مناسبی همراه شده اما در میان خانواده Optiplex رده پایه به شمار می رود. در مقایسه با دو مدل دل Optiplex 9020 و Optiplex 7020; کامپیوتر دسکتاپی Optiplex 3020 با سخت افزار پایینی همراه بوده; اما می تواند از پس کاربری صاحبین کسب و کار برآید.

بنابراین انتظارات بسیاری نباید از آن داشت; اما به شکل روزانه قادر است به اجرای برنامه‌های مختلفی بپردازد بدون آن که ضعفی در عملکرد داشته باشد.

بسیاری از برندهای رقیب فاقد چنین ویژگی هستند اما خوشبختانه Optiplex 3020 از مشخصات کارآمدی بهره برده و می تواند بی نقص عملکرد مناسبی از خود نشان دهد. عملکردی که برخی انتظار پایین‌تری داشته اما بالاتر محسوب می شود.

شرکت دل Optiplex 3020 را با پردازنده نسل چهارمی Core i5 اینتل; حافظه رم 16 گیگابایتی; حافظه داخلی 4 ترابایتی و برخی مشخصات دیگر همراه ساخته تا توان لازم را برای پردازش مناسب اطلاعات و برنامه ها داشته باشد. Optiplex 3020 یک دستگاهی با فرم کوچک و جمع و جور بوده که برج کوچک نیز شناخته می شود. بنابراین می تواند در مکان های مختلفی به آسانی جای گیرد بدون آن که دغدغه های ابعادی به دنبال داشته باشد.

در کنار مشخصات فنی مناسب; بدنه دستگاه از دوام بالایی بهره می برد که در برابر آسیب بسیار مقاوم و مستحکم است.

Optiplex 3020 را می توان در دفاتر کاری به کار گرفت و از مشخصات مناسب آن بهره گرفت.

بسیاری از دستگاه های هم رده این کامپیوتر دسکتاپی قدرت کمتری داشته و با مشخصات جالبی همراه نیستند تا بتوان برنامه های لازم را اجرا نمود; بدون آن که نقصی را شاهد نبود.

خوشبختانه دل نهایت تلاش خود را کرده تا در سری  Optiplex یک مدل مقرون به صرفه و کارآمد را توسعه دهد.

دل Optiplex 7020

دستگاه بعدی Optiplex 7020 نام داشته و یک مدل بالاتر از Optiplex 3020 به شمار می رود. این دستگاه نسبت به مدل پیشین از مشخصات بالاتری بهره می برد که آن را برای اجرای برنامه های مختلف در شرکت های کسب و کار آماده می سازد. پردازنده نسل چهارمی Core i5/i7 چهار هسته ای یا دو هسته ای Core i3 اینتل; حافظه رم 16 گیگابایتی و حافظه ذخیره سازی 4 ترابایتی از مشخصات کارآمد Optiplex 7020 دل هستند.

با این حساب می توان حساب ویژه ای در اجرای برنامه ها مختلف و سنگین روی دستگاه مورد اشاره دل باز کرد. 7020 نه تنها در مشخصات کارآمد و قدرتمند به شمار می رود; بلکه در زمینه امنیتی نیز کمپانی دل سعی کرده با استفاده از برنامه های خاص; آن را ایمن سازد. از آنجایی که شرکت ها در برابر تهدیدات مجازی قراردارند; بایستی دستگاه‌های کامپیوتری ایمنی در کار خود استفاده کنند; خوشبختانه Optiplex 7020 شرکت دل نیز یکی از این نوع دستگاه های کامپیوتری حال حاضر به شمار می رود.

کاربری Optiplex 7020 پیچیده نیست و افراد می توانند به آسانی آن را به کار گیرند; محصولی که در زمینه امنیت بسیار موردتوجه بوده و از مشخصات مناسب و قدرتمندی بهره می برد.

بوسیله این دستگاه می توان نظارتی روی دستگاه های مختلف داشت; در قیاس با برخی دستگاه های رقیب می تواند عملکرد بزرگی داشته و قابل توجه به شمار رود.

Optiplex 7020 نیز از کیس کوچک بهره می برد و یک فرم کوچک دارد; بنابراین در سایز تفاوت خاصی با Optiplex 3020 ندارد.

دل Optiplex 9020

دیگر کامپیوتر دسکتاپی خانواده Optiplex با نام دل Optiplex 9020 شناخته می شود که نسبت به دو مدل دیگر رده بالاتر و بزرگتر است. در زمینه مدیریتی این دستگاه ایده آل بوده و در بخش سخت افزاری نیز کمپانی دل سعی کرده با افزودن مشخصات قابل توجه آن را به عنوان مدلی قابل توجه تر از دو مدل دیگر سری Optiplex روانه بازار کند.

از جمله سخت افزارهای به کار گرفته شده باید به پردازنده Core i5 یا Core i7 نسل چهارمی اینتل; حافظه رم 32 گیگابایتی و حافظه ذخیره سازی 4 ترابایتی اشاره داشت.

همچون Optiplex 7020; این کامپیوتر دسکتاپی دل نیز به برنامه های امنیتی و ویژگی هایی در این زمینه مجهز است تا شرکت ها و سازمان ها در برابر تهدیدات مجازی به دور باشند. موضوعی که این روزها بسیاری از شرکت ها با آن رو به رو می شوند و امر جدیدی به شمار نمی رود.

به طور کلی 9020 را باتوجه به شماره مدل آن باید از دو مدل دیگر رده بالاتر دانست.

منبع:  www.aventissystems.com

این نوشته در نقد و بررسی منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by سحر حسینی