ایسوس و معرفی نخستین مانیتور ۴K HDR

ایسوس و معرفی نخستین مانیتور 4K HDR

شرکت ایسوس در جریان نمایشگاه CES 2017 از اولین مانیتور 4K HDR با سایز 32 اینچی رونمایی کرد. این نمایشگر از نوع direct-lit LED 4K UHD HDR محسوب شده و نسبت به دیگر مدل مانیتورهای LED تفاوت هایی دارد.

شاید در نمایشگرها LED معمولی شاهد صفحه نمایش Edge LED هستیم; اما در نمایشگر جدید ایسوس چراغ های LED از حاشیه مانیتور به کل صفحه نمایش تابانده می شود.

در سوی دیگر مانیتورهای Full Array یا Full LED تمامی پنل آن را چراغ های LED فراگرفته و تنها در حاشیه قرار ندارند.

مانیتورهای Full LED عمدتا کیفیت تصویر و نمایش رنگ بهتری نسبت به Edge LED دارند که علت عمده آن همین است. در نمایشگرهای LED چراغ ها LED در قسمت های مختلفی قرار می گیرند و نوردهی دایرکت یا همان مستقیم دارند و با افزایش این تعداد مناطق دقت رنگ و کنتراست تصویر نیز افزایش می یابد.

به گفته شرکت تایوانی; ایسوس PA32U دارای 384 منطقه LED بوده  و از این شدت روشنایی 1000 کاندلابر مترمربعی می شود.

گذشته از آن فناوری Full Array موجب افزایش سطح کنتراست تصویر خواهد شد. ایسوس می گوید پوشش رنگی Adobe RGB این نمایشگر 85 درصدی بوده که قابل توجه است.

شایان ذکر بوده که پنل نمایشگر موردبحث با فناوری کوانتوم دات توسعه یافته که از پوشش رنگی گسترده ای پشتیبانی می کند; پشتیبانی از HDR نیز دیگر ویژگی مانیتور جدید ایسوس محسوب می شود.

در بخش پورت دستگاه شامل پورت USB 3.1; تاندربولت 3 و دیگر پورت های لازم می شود.

بنابراین کاربران قادر هستند دیگر نمایشگر  4K UHD را به آن متصل کنند و شاهد تصاویر بزرگ باشند.

متاسفانه تاریخ عرضه و قیمت نمایشگر مورد اشاره نامشخص باقی مانده است; البته با مراجعه با وب سایت ایسوس می توان اطلاعات بیشتری را کسب کرد.

منبع:  mspoweruser.com

این نوشته در خبر منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by سحر حسینی