کالبد شکافی AIO جدید مایکروسافت – زیگورات تکنولوژی

کالبد شکافی AIO جدید مایکروسافت

AIO جدید مایکروسافت

شرکت مایکروسافت در جریان رویداد اکتبر به معرفی محصول جدید خود که یک کامپیوتر یک پارچه است; تحت عنوان سرفیس استودیو پرداخت.

کمپانی سازنده ی این محصول یعنی مایکروسافت از ماه دسامبر پیش فروش این AIO جدید خود را آغاز کرده است; به گفته ی کمپانی، خریداران محصول خود را تا یک ماه دیگر تحویل خواهند گرفت.

کارشناسان IFIXIT هرباره به سراغ یک محصول دیجیتالی جدید می روند و با کالبد شکافی آن محصول نحوه ی ساخت محصول و میزان تعمیر پذیری آن را به دست می آورند و یک امتیاز خاص را برای رده بندی محصولات به آن ها اختصاص می دهند. این کارشناسان این بار به کالبد شکافی محصول جدید مایکرو سافت یعنی سرفیس استودیو پرداخته اند.

یکی از نکاتی که در این کالبد شکافی کشف شد و بسیار جالب توجه بود; استفاده از پردازنده ی مخفی ARM با مدل Atml ATSAMS70n21 وهسته ی 7Cortex-M  سی و دو بیتی در AIO جدید مایکروسافت می باشد.هدف استفاده ی کمپانی مایکروسافت از این پردازنده در محصول خود برای نمایشگر pixel sense  این AIO  بوده است. به گفته ی کارشناسان IFIXIT کمپانی مایکروسافت اکثر سخت افزارهای این محصول را برای کوچک تر شدن حجم آن مخفی کرده است و به همین علت کارشناسان نتوانستند به همه ی سخت افزار های محصول دسترسی پیداکنند و به سبب همین امر امتیاز 5 از10 را به آن اختصاص دادند.

یکی از امتیازات مثبت این محصول پایه ی آن است که به راحتی جدا می شود; همچنین صفحه نمایش این محصول به راحتی در صورت نیاز قابل تعویض می باشد اما در مقابل آن تعویض سایر قطعات سرفیس استودیو مانند رم،تراشه ی گرافیکی، پردازنده ی مرکزی و مادر بورد این محصول امری دشوار است. بنابراین خریداران این محصول در صورت بروز مشکل در یکی از این قطعات بهتر است که آن را به نمایندگی خوده کمپانی برای تعمیر تحویل دهند.

منبع

این نوشته در خبر منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by سحر حسینی