مزایای مینی پی سی یک کامپیوتر کوچک و سبک

 

مزایای مینی کامپیوتر

 

کامپیوترهای کوچک و یا همان مینی پی سی ها  گاهی اوقات به عنوان کوچکترین نوت بوک نامیده می شوند، لپ تاپ های کوچک و سبک هستند. کامپیوترهای کوچک و یا همان مینی پی سی ها  بسیاری از ویژگی های مشابه به عنوان دسکتاپ و کیس و یا لپ تاپ مانند پورت های USB و وب کم را ارائه می دهند، اما برخلاف کیس ها، ممکن است یک درایو سی دی داشته باشند یا قادر به اجرای برنامه های خاصی باشند. به رغم اندازه کوچک، کامپیوترهای کوچک و یا همان مینی پی سی ها  از حد معمول کوچکتر هستند و مزایای متعددی را برای کاربران ارائه می دهند.

 

هزینه :

 

مینی پی سی ها یا همان کامپیوترهای کوچک از لحاظ قیمتی به شدت قابل مقایسه با مابقی سخت افزارهای مورد استفاده در بازار میباشد .

 

اندازه  :

 

کامپیوترهای کوچک و یا همان مینی پی سی ها  اندازه 15x15cm وزن 0.6KG دارند. این اندازه کوچک میتواند برای کلاس های درسی دانشگاه و مدارس با توجه به تعدد آنها بسیار مفید باشد و همچنین برای سازمانها و شرکت ها با توجه به قابلیت نصب آنها در پشت مانیتورمیتواند درصرفه جویی از  فضای فیزیکی  بسیار مفید باشد .

 

 

 

پورت :

 

کامپیوترهای کوچک و یا همان مینی پی سی ها  علیرغم کوچکی خود دارای  تمامی درگاه و یا پورت های مورد نیاز در یکجا و در یک دستگاه میباشد از اینرو میتواند نیاز کاربر را به طور کامل برطرف کند.

مینی پی سی ها پورت هایی مانند  پورت سریال را نیز دارد که بسیار مورد استفاده مشاغل صنعتی میباشد همچنین پورت های USB  هم دارا میباشد .

ویندوز :

 

با توجه به قرار گیری نسل 6 و 7 سی پی یو بر روی کامپیوترهای کوچک و یا همان مینی پی سی ها  کاربر میتواند تمامی ویندوز های از 7 به بالا را به راحتی بر روی این دستگاه نصب و استفاده کند.

 

 

 

 

این نوشته در خبر, مطالب آزاد منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by سحر حسینی