ویژگیهای داخلی مینی پی سی

 

 

بخش سوم : امروزه بیشتر شرکت ها و سازمان ها به دنیال صرفه جویی در انرژی می باشند و می خواهند در کمک به حفظ زمین تلاش کنند با توجه به اینکه کامپیوترهای رو میزی به شدت مصرف برق بالایی دارند و میتواند این مصرف هزینه بسیار زیادی برای شرکت ها در بر داشته باشد مینی پی سی ها با توجه به مصرف برق بسیار پایینی که دارد میتواند به شرکت ها در رسیدن به هدف کمک به حفظ دنیای سبز و همچنین کاهش هزینه ها کمک بسیار زیادی بکند.

 

تعمیر و نگهداری:

اکثر مینی پی سی ها طوری  طراحی شده اند که مصرف انرژی کمتری دارند و از این رو آنها مشکل بیش از حد گرم شدن  را ندارند. گرمای بیش از حد به طور معمول مسئله رایج کامپیوتر ها و لپ تاپ است. در مینی PC به میزان بسیار کم حرارت تولید می شود و شما می توانید آن را برای مدت زمان طولانی تر بدون نگرانی در مورد مشکل گرما روشن نگه دارید. به غیر از مسئله گرمایش، مینی PC نیاز به تعمیر و نگهداری بسیار کمتر در مقایسه با رایانه های رومیزی و لپ تاپ ها دارند  و عموما دارای عمر طولانی برای استفاده می باشند. شما می توانید به راحتی از مینی کامپیوتر برای حدود بیش از 5-6 سال بدون هیچ گونه نگرانی استفاده کنید.

 

قوی:

مینی پی سی ها  از قطعات زیاد مکانیکی ساخته نمی شوند و ساختار بسیار سختی دارند خصوصا نسبت به رایانه های رومیزی بنابراین حتی در هنگام ضربه خوردن هم احتمال خرابی بسیاری کمتری دارند .

 

 

 

 

حفاظت از گرد و غبار و آلودگی:

رایانه های دسکتاپ بسیار مستعد خطا و یا مشکلات فنی هستند خصوصا زمانی که گرد و غبار، خاک، مورچه ها یا حشرات وارد اسلاتهای حافظه و یا سیستم های داخلی بشود و یا مثلا باعث خرابی عملکرد فن می شود. در مینی پی سی ها همه چیز را بر روی برد اصلی نصب میشوند  و عموما  قطعات ثابت می باشند از این رو کاملا از گرد و غبار و خاک محافظت می شوند.

 

قابلیت استفاده از چندین هارد در یک دستگاه :

مینی پی سی ها قابلیت همزمان دو هارد hdd-ssd  را دارند که یکی میتواند ظرفیت مورد نیاز شما را و دیگری سرعت مورد نیاز شما را به راحتی تامین و رفع کند وجود درگاه M2-SATA  نیز باعث تنوع استفاده از SSD ها می شود.

 

 

 

مینی پی سی های لوپ برای سازمانها، شرکتها، مدارس و منازل بهترین گزینه میباشد و میتوانید بر اساس درخواست و نیاز شما ظرفیتهای مختلفی از RAM , HARD DISK , SSD را داشته باشند .

شما با تهیه ی مینی پی سی های لوپ عملا قدرت پردازش یک رایانه ی رومیزی کامل را همراه با صرفه جویی در مصرف برق و فضای اشغال شده بر روی میز کارتان را خواهید داشت،

 

شرکت زیگورات با نزدیک به دو دهه فعالیت در زمینه محصولات آی تی، اکنون اقدام به عرضه محصولات مینی پی سی های لوپ در بازار کرده است .

هم اکنون کامپیوترهای رومیزی و مینی پی سی های برند لوپ در ایران قابل تهیه میباشند .

 

 

مطلب بخش اول– زمان پیدایش مینی پی سی

مطلب بخش دوم مزایای مینی پی سی لوپ

این نوشته در خبر, مطالب آزاد منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by سحر حسینی