مک بوک پروهای ۲۰۱۷ از چیپ ARM بهره می برند

مک بوک پروهای 2017 از چیپ ARM بهره می برند

شرکت اپل در پاییز سال گذشته نسل جدید مک بوک پروها را با نوار لمسی OLED که جایگزین کلیدهای تابع شده بود، معرفی کرد. این لپتاپ ها همچنین از مشخصات بزرگی بهره می بردند و توانست فروش بالایی را برای شرکت کوپرتینویی به دنبال داشته باشند.

حال به نظر می رسد در مدل 2017 مک بوک پرو باید شاهد لپتاپ هایی با چیپ ARM باشیم; این گزارش توسط بلومبرگ منتشر شده که طراحی چیپ های مدل جدید مک بوک پرو آینده براساس چیپ ARM است.

البته این چیپ ها کاملا جایگزین چیپ اینتل نمی شوند; در حقیقت کنار چیپ اینتل خواهد بود. زیرا لپتاپ ها بدون چیپ اینتل عملکرد قابل توجهی از خود نشان نخواهند داد و کمپانی موردبحث از بزرگترین تامین کنندگان پردازنده کامپیوترهای دسکتاپی به شمار می رود. شایان ذکر بوده که با چیپ جدید عمر باتری بهبود پیدا کرده و در کنار چیپ اینتل موجب بهبود عملکرد نیز خواهد شد.

جزئیات کافی از نسل بعدی مک بوک پرو اپل در دست نیست تا به آن پرداخت و انتظار می رود تا رونمایی که احتمالا پاییز 2017 صورت خواهد گرفت; شاهد انتشار شایعات بسیاری خواهیم بود.

اگرچه در مدل 2016 اپل نسخه 16 گیگابایتی را روانه بازار نکرد; اما در مدل 2017 باید شاهد حافظه رم 32 گیگابایتی باشیم.

به هر حال جزئیات کم و شایعات فراوان است که نمی توان به آنها اکتفا کرد.

در اخباری مرتبط; کمپانی کوپرتینویی قصد داشته سپتامبر امسال آیفون 8 را در سه مدل مختلف معرفی سازد که بالاترین مدل به صفحه نمایش LED مجهز است.

شایعات فراوانی تاکنون از آیفون 8 منتشر شد; اما هیچ یک تایید شده یا تکذیب شده نیستند تا به آنها پرداخت و انتظار داریم در مارس سال جاری اپل سه مدل تبلت آیپد پرو جدید معرفی کند.

احتمالا معرفی مک بوک پرو در پاییز رونمایی می شود.

منبع:  www.ubergizmo.com

این نوشته در خبر منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by سحر حسینی