۱۰۰ درصد انرژی گوگل سال آینده از منابع تجدیدپذیر خواهد بود

100 درصد انرژی گوگل سال آینده از منابع تجدیدپذیر خواهد بود

شرکت گوگل به عنوان غول فناوری جهان قصد داشته باتوجه به گسترش فعالیت های آن و نیاز مبرم به انرژی; بیش از 100 درصد نیاز خود را از طریق منابع تجدیدپذیر کسب کند.

البته این منابع انرژی باد و خورشید خواهد بود که جز منابع تجدیدپذیر جهان محسوب می شوند; بدست آوردن آنها نه تنها هزینه کمتری نسبت به دیگر منابع داشته; بلکه همیشه دردسترس هستند.

سال آینده گوگل از منابع مورد اشاره برای تامین انرژی برق دفاتر و دیتاسنترهای خود بهره می گیرد که سال گذشته با مصرف 5.7 تراواتی مصرف انرژی بالایی داشتند. این میزان مصرف معادل مصرف 1 سال نیمی از ساکنین شهر سانفرانسیسکو محسوب می شود; که آمار بزرگی باید دانست.

البته در حال حاضر گوگل نیمی از انرژی خود را خریداری کرده و نیمی دیگر نیز خود از طریق نیروگاه بادی واقع در ایالات آیووا تامین می کند. بنابراین بدست آوردن 50 درصد انرژی دیگر از طریق منابع تجدیدپذیر نیازمند سرمایه گذاری بزرگی توسط گوگل است.

شایان ذکر بوده که این کمپانی سیلیکون ولی با بیش از 20 کمپانی فعال در زمینه منابع تجدیدپذیر قراردادی امضا کرده که جمعا ارزشی 3.5 میلیارد دلاری داشته است.

اورس هلتزه از مدیران بخش فنی گوگل طی مصاحبه ای بیان داشت که کسب انرژی از طریق منابع تجدیدپذیری چون باد و خورشیدی نه تنها مقرون به صرفه است; بلکه کسب آنها آسان تر از دیگر منابع محسوب می شود.

البته در حال حاضر نمی توان نتیجه این تصمیم گوگل را شاهد بود و باید تا سال آینده و نتیجه تصمیم بزرگ گوگل را مشاهده کرد.

انتظار می رود با چنین عملی; گوگل بتواند به آسانی انرژی برق دفاتر و دیتاسنترهای خود را به آسانی تامین کند; نیازمند صرف سرمایه گذاری فراوانی برای تامین بخشی از نیاز خود نباشد.

منبع

 

این نوشته در خبر منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by سحر حسینی