۸۵ درصد گلکسی نوت ۷ خریداری شده در آمریکا برگشت داده شدند

85 درصد گلکسی نوت 7 خریداری شده در آمریکا برگشت داده شدند

شرکت سامسونگ متاسفانه سال 2016 را به تلخی سپری کرده است و این شکست را از گلکسی نوت 7 می دادند که ضرر چند 10 میلیاردی به وجود آورده است.

در ابتدا تصور می شد سامسونگ می تواند موفقیت فروش بزرگی با گلکسی نوت 7 رقم زند; اما گزارش های متعدد مشکل باتری آن مشخص کرد که این گوشی هوشمند یک محصول شکست خورده است.

البته شکست خورده نیز بود و سامسونگ به فروش و تولید آن پایان داد; حال گزارش جدیدی نشان می دهد کمپانی کره ای بیش از 85 درصد گلکسی نوت 7 را بازپس گرفته اما همچنان وضعیت 250 هزار دستگاه نامشخص است.

البته برای 250 هزار دستگاه باقی مانده سامسونگ از روش های مختلفی از جمله ارسال پیام های مکرر و محدود کردن شارژ باتری به 60 درصد استفاده می کند.

سامسونگ برای انجام روش های فوق بروزرسانی را برای گوشی های هوشمند تحت اپراتور ورایزون; تی موبایل; ای تی اند تی و برخی دیگر ارسال کرده و حتی برای سه اپراتور مشکل ساز نیز شد.

سامسونگ در اطلاعیه ای بیان داشت:

” ما همچنان مشغول جمع آوری گلکسی نوت های 7 به فروش رفته هستیم و دست از آن نخواهیم کشید.”

مشتریان با عدم انجام دستورالعمل سامسونگ مشکل بزرگی گریبان گیر آنها خواهد شد; زیرا در سویی گوشی هوشمند آنها قابل خریداری نخواهد بود و در سویی دیگر به نوعی با یک تلفن هوشمند محدود رو به رو خواهند بود.

در اقدامی جالب اپراتور نیوزیلند روش جالبی را اتخاذ کرده که بوسیله آن هیچ فردی گلکسی نوت 7 خریداری نمی کند. براساس این روش اپراتور هیچ پشتیبانی از گلکسی نوت 7 به عمل نخواهد آورد و این تلفن هوشمند با نصب هر نوع سیم کارتی در این کشور قابلیت تماس تلفنی; اتصال به اینترنت و برخی دیگر نخواهد داشت.

چنین ویژگی های منفی می تواند افراد را از خرید گلکسی نوت 7 صرف نظر کند.

منبع خبر

این نوشته در خبر منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by سحر حسینی