پشتیبانی ویندوز۱۰ موبایل از پردازنده اسنپدراگون ۸۳۰

به گزارش وب سایت Neowin، سیستم عامل ویندوز۱۰ موبایل به صورت تایید نشده ای از سوی مایکروسافت، از پردازنده آتی شرکت کوالکام یعنی اسنپدراگون ۸۳۰ پشتیبانی می کند. انتظار می رود شرکای مایکروسافت تلفن های هوشمند ویندوز۱۰ موبایلی با اسنپدراگون ۸۳۰ در آینده عرضه نمایند.

براساس مستندات که توسط MSDN منتشر شده، ویندوز۱۰ موبایل مایکروسافت از پردازنده هایی به شماره مدل MSM8994, MSM8992, MSM8952, MSM8909, MSM8208, MSM8996, MSM8953 و MSM8998 پشتیبانی می کند.

این پردازنده ها همان اسنپدراگون ۸۱۰، اسنپدراگون ۸۰۸، اسنپدراگون۶۱۷، اسنپدراگون۲۱۰، اسنپدراگون ۲۰۸، اسنپدراگون ۸۲۰، اسنپدراگون ۶۲۵ و در نهایت اسنپدراگون ۸۳۰ هستند.

تمامی تلفن های هوشمندی که به سیستم عامل ویندوز۱۰ موبایل مجهز می شوند باید حافظه رمی حداقل یک گیگابایتی داشته باشند. سخت است که در حال حاضر پیش بینی نمود مایکروسافت برای سال جاری تلفن هوشمندی با پردازنده اسنپدراگون ۸۳۰ برنامه ریزی کرده باشد اما شایعات می گویند این کمپانی ردموندی برای سال ۲۰۱۷ سه محصول جدید عرضه خواهد کرد.

این احتمال وجود داشته یکی از محصولات دارای پردازنده اسنپدراگون ۸۳۰ باشد. سیستم عامل ویندوز۱۰ موبایل در مقایسه با ویندوزفون‌های قبل شامل بهبودیهای عمده‌ایست. با این حال مشخص نیست شرکای مایکروسافت و خود کمپانی چه زمانی محصولی با پردازنده اسنپدراگون ۸۳۰ معرفی نشده کوالکام عرضه خواهند داشت.

انتظار می رود مایکروسافت در اکتبر امسال با برگزاری رویدادی محصولات جدیدی چون لومیاهای پرچمدار، سرفیس بوک ۲، سرفیس پرو ۵ و مایکروسافت بند ۳ را رونمایی نماید.

در مجموع باید منتظر ماند تا محصولات جدید ویندوز۱۰ موبایلی با پردازنده اسنپدراگون ۸۳۰ معرفی شدند تا شایعات پایان یابد.

این نوشته در خبر منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by سحر حسینی