پشتیبانی معماری گرافیکی ستاره قطبی AMD از صفحه‌نمایشی با نرخ تجدید‌نظر ۲۴۰ هرتزی

شرکت AMD اعلام نمود که معماری گرافیکی ستاره قطبی از پورت DisplayPort 1.3، HDMI 2.0b و فناوری HDR پشتیبانی می کند. چنین پشتیبانی موجب می شود تا گرافیک های آینده AMD از رزولوشن 1080 پیکسلی و 1440 پیکسلی با نرخ تجدیدنظر 240 هرتزی پشتیبانی کند. البته صفحه نمایش 1440 پیکسلی تا 190 هرتز و صفحه نمایش 4K تا 120 هرتز را شامل می شود.

به تازگی AMD در وب سایت خود بخشی را ایجاد کرده که اطلاعات بسیاری درباره معماری گرافیکی ستاره قطبی ارائه می دهد. براساس این بخش کارت های گرافیکی آینده AMD قادرند تجربه واقعیت مجازی نرم و روان داشته باشند. همچنین کارت ها می‌توانند از مانیتورهای آینده پشتیبانی کرده و استریم ویدئویی روانی را اجرا کنند.

همچنین کارت های گرافیکی ستاره قطبی می توانند با پشتیبانی از پردازش رسانه ای H.265 گیم پلی با کیفیت 4K و 60fps ضبط کنند و این امر بدون استفاده پردازنده انجام می گیرد.

پشتیبانی از پردازش رسانه ای  H.265 موجب می گردد تا تولیدکنندگان مانیتور متعددی با AMD همکاری داشته باشند. همچنین برای گیمرهای آنلاینی که به دنبال مدت زمان پاسخ و زمان تاخیر عالی هستند، فوق العاده است.

چنین ویژگی هایی در معماری گرافیکی ستاره قطبی AMD، کارت های آینده را قادر می سازد تا عملکرد بی نظیری از خود ارائه داده و بی نقص باشند. با این حال باید منتظر ماند تا انویدیا و AMD کارت های گرافیکی خود را طی کامپیوتکس 2016 رونمایی سازند تا مشخص شود کدامیک پیروز خواهند شد.

این نوشته در خبر منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by سحر حسینی