پشتیبانی معماری گرافیکی ستاره قطبی AMD از صفحه‌نمایشی با نرخ تجدید‌نظر ۲۴۰ هرتزی

شرکت AMD اعلام نمود که معماری گرافیکی ستاره قطبی از پورت DisplayPort 1.3، HDMI 2.0b و فناوری HDR پشتیبانی می کند. چنین پشتیبانی موجب می شود تا گرافیک های آینده AMD از رزولوشن ۱۰۸۰ پیکسلی و ۱۴۴۰ پیکسلی با نرخ تجدیدنظر ۲۴۰ هرتزی پشتیبانی کند. البته صفحه نمایش ۱۴۴۰ پیکسلی تا ۱۹۰ هرتز و صفحه نمایش ۴K تا ۱۲۰ هرتز را شامل می شود.

به تازگی AMD در وب سایت خود بخشی را ایجاد کرده که اطلاعات بسیاری درباره معماری گرافیکی ستاره قطبی ارائه می دهد. براساس این بخش کارت های گرافیکی آینده AMD قادرند تجربه واقعیت مجازی نرم و روان داشته باشند. همچنین کارت ها می‌توانند از مانیتورهای آینده پشتیبانی کرده و استریم ویدئویی روانی را اجرا کنند.

همچنین کارت های گرافیکی ستاره قطبی می توانند با پشتیبانی از پردازش رسانه ای H.265 گیم پلی با کیفیت ۴K و ۶۰fps ضبط کنند و این امر بدون استفاده پردازنده انجام می گیرد.

پشتیبانی از پردازش رسانه ای  H.265 موجب می گردد تا تولیدکنندگان مانیتور متعددی با AMD همکاری داشته باشند. همچنین برای گیمرهای آنلاینی که به دنبال مدت زمان پاسخ و زمان تاخیر عالی هستند، فوق العاده است.

چنین ویژگی هایی در معماری گرافیکی ستاره قطبی AMD، کارت های آینده را قادر می سازد تا عملکرد بی نظیری از خود ارائه داده و بی نقص باشند. با این حال باید منتظر ماند تا انویدیا و AMD کارت های گرافیکی خود را طی کامپیوتکس ۲۰۱۶ رونمایی سازند تا مشخص شود کدامیک پیروز خواهند شد.

این نوشته در خبر منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by سحر حسینی