پتنت جدید اپل خبر از مک بوکی با صفحه کلید لمسی می دهد

مک بوک آینده اپل ممکن است با صفحه کلید لمسی همراه باشد که قابل تنظیم است. هفته گذشته فایل آشکار شد که نشان می داد اپل سپتامبر سال 2015 در ایالات متحده پتنتی را به ثبت رساند که عنوانش سفر صفر یا همان Zero Travel بود.

براساس این پتنت، مک بوک آینده به صفحه کلیدی لمسی با قابلیت فورس تاچ مجهزست و دیگر خبری از صفحه کلید فیزیکی سنتی نیست. آنچه که پتنت نشان می دهد حذف کلید فیزیکی بوده و افراد بایستی به لمس صفحه کلید آینده بپردازند.

در شرح پتنت به پد لمسی بزرگی اشاره شده که تاکنون در هیچ لپتاپی مشاهده نشد. یکی از جالبترین بخش های این پتنت قابل تنظیم بوده صفحه کلید بوده که جذابیت آن را دو چندان می کند.

ما تاکنون قابلیت فورس تاچ را در تبلت آیپد پرو و آیفون6اس مشاهده کردیم و محصولات قبل اپل به چنین قابلیتی مجهز نبودند. از دیگر مشخصات پتنت سورخی در صفحه کلید بوده که اجازه می دهد صفحه لمسی نور را بازتاب کرده و موجب روشن شدن آن شود.

هر شرکتی ممکن است به ثبت پتنت یا همان اختراعی بپردازد و برخی پتنت را عملی کرده و برخی دیگر هیچ گاه عملی نمی‌سازند. بنابراین مشخص نیست اپل چنین مک بوکی را عرضه سازد یا خیر از این رو ممکن است هرگز شاهد مک بوکی با صفحه نمایش لمسی نباشیم. با این حال منتظر می مانیم تا اپل در آینده نزدیک مک بوک پیشرفته ای چون مک بوکی با صفحه کلید لمسی معرفی کند.

این نوشته در خبر منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by سحر حسینی