ورایزون و گوگل علاقه مند به خرید یاهو

شرکت یاهو اخیرا قصد داشت تا هسته اصلی کسب و کار خود را به فروش برساند. در گذشته مایکروسافت تمایل داشت تا این کمپانی مطرح را خریداری کند و حال به گزارش بلومبرگ شرکت های دیگری علاقه مند به خرید یاهو هستند.

براساس گزارشات دو شرکت ورایزون و گوگل علاقه مند هستند که یاهو را خریداری کنند. این گزارش می گوید ورایزون اوایل هفته آینده پیشنهاد خرید خود را به یاهو ارائه خواهد داد و می خواهد همانطور که گفته شد هسته اصلی کمپانی را خریداری کند. آنها همچنین قصد داشته سهام یاهو در ژاپن را نیز خریداری کنند.

متاسفانه گوگل در حال حاضر هیچ پیشنهادی را به یاهو ارائه نداد اما گفته می شود علاقه داشته تا یاهو را بدست آورد. پیش از این شایعه شد AT&T و کامکست می خواهند به خرید شرکت یاهو بپردازند اما دیگر هیچ خبری نشده است. با این حال چندین کمپانی یاهو را برای خرید هدف قرار دادند اما تاکنون هیچ یک قرارداد خود را نهایی نساختند بنابراین نمی توان پیش بینی نمود که یاهو در پایان به کدام شرکت خواهد رسید. شایعات بسیار بوده و گزارش رسمی در این بین مشاهده نمی شود و باید منتظر ماند تا مشاهده کرد آیا دو شرکت ورایزون یا گوگل این کمپانی مطرح را بدست خواهند آورد یا خیر.

متاسفانه یاهو درچند سال اخیر محبوبیت آن کاسته شده و دیگر نتوانست موفقیت های سال های قبل خود را بدست آورد از این رو تصمیم گرفت تا با فروش هسته اصلی خود وضعیت نامناسب مالی را جبران کند.

این نوشته در خبر منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by سحر حسینی