هوآوی فروش ۴۰۰ هزار دستگاهی برای تبلت MateBook در نظر گرفته

اگرچه تحلیلگران صنعت پیش بینی کردند هوآوی می تواند بیش از 1 میلیون دستگاه تبلت هیبریدی MateBook را به فروش برساند اما هوآوی خود هدف کمتری را در نظرگرفته است. این شرکت چینی فروش 400 هزار دستگاهی برای MateBook هدف قرار داده و به نظر می رسد فروش موفقی در این تبلت نمی بیند.

هوآوی MateBook را کمتر از یک ماه قبل رونمایی کرده و به نظر می رسد انتظار کمتری در فروش آن نسبت به تحلیلگران دارد. این تبلت از طراحی باریک و مشخصات بالایی برخوردار بوده که در کنار قیمت مناسبی نیز معین شده است. اما هوآوی تصور می کند تبلت هیبریدی آن نخواهد توانست رقبای سرسخت را در بازار کنار زند و به فروش بالایی دست یابد.

به گزارش DigiTimes، هوآوی می گوید: ” انتظار می رود سالانه بتوانیم فروش 400 هزار دستگاهی از MateBook را داشته باشیم، این یعنی اختلاف بسیار با انتظار 1-2 میلیون دستگاهی تحلیلگران صنعت.”

تحلیلگران معتقدند علت کمی انتظار هوآوی عدم آشنایی کمپانی با روش کسب و کار در صنعت لپتاپ می باشد. همین امر هوآوی را در زمینه لپتاپ و تبلت هیبریدی بی تجربه نشان می دهد و با گذشت مدتی می تواند آشنایی بیشتری پیدا کرده و راه موفقیت را پیدا کند.

MateBook از صفحه نمایش 12 اینچی 2K، حافظه رم 8 گیگابایتی و پردازنده Core M اینتل بهره می برد. قیمت پایه تبلت 500 و سقف آن 1500 دلاریست. وزن MateBook در مقابل سرفس پرو 4 مایکروسافت کمتر بوده می تواند در کنار چنین مشخصات بالایی نظر خریداران تبلت های هیبریدی را به سمت خود جلب کند.

این نوشته در خبر منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by سحر حسینی