همکاری ایرباس و زمینس برای ساخت هواپیمای برقی

امروزه اکثر هواپیماها از سوخت های شبیه به بنزین بهره می گیرند و مدتی طولانیست که چنین سوختی به کار گرفته می شود. حال به گزارش رویترز دو شرکت ایرباس و زمینس خبر از همکاری برای ساخت هواپیمای برقی دادند. گفته می شود هواپیماهای مورد اشاره در سال 2030 به کار گرفته خواهند شد و در ابعادی کوچک که از برق انرژی می گیرند.

این بدان معنا بوده در آینده شاهد هواپیماهایی خواهیم بود که از انرژی الکتریکی به جای سوخت جهت حرکت بهره می گیرند. هر دو کمپانی امیدوارند تا سال 2020 پروژه خود را معرفی نمایند و تیمی 200 نفره نیز برای کار روی آن مشغول به کارند. قطعا ایرباس و زیمنس نخستین شرکت هایی نیستند که چنین ایده دارند.

چند ماه  قبل بود که ایلان ماسک مدیرعامل تسلا از تمایل خود به ساخت هواپیمای الکتریکی صحبت کرده است. ماسک نیز اظهار داشت که نخستین فرد با چنین ایده نیست و پیش از این چندین فرد دیگری ایده هواپیمای الکتریکی یا همان برقی را در سر داشتند. قطعا مشاهده هواپیمای تجاری برقی به زودیها امری غیر ممکن نیست اما می تواند یک موضوع دوستدار محیط زیست باشد.

مدیرعامل گروه هواپیمایی ایرباس تام اندرس بیان داشت:

“ما معتقدیم تا سال 2030 بتوانیم هواپیمای مسافربری با تعداد صندلی هایی کمتر از 100 صندلی و نیروی محرکه هیبریدی را تولید نماییم. البته ما این کار با همکاری شرکایی چون زیمنس به انجام خواهیم رساند و غیرممکن نخواهد بود.”

با این حال برای کسب اطلاعات بیشتر باید تا پایان دهه منتظر ماند و دو شرکت ایرباس و زیمنس از آخرین دستاوردهای خود در این زمینه رونمایی کنند.

این نوشته در خبر منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by سحر حسینی