نوکیا Withings را به ارزش ۱۹۱ میلیون دلار خریداری کرد

شرکت نوکیا به تازگی خبر از خریداری شرکت فرانسوی Withings  تولیدکننده دستبندهای تناسب اندام و دستگاه های دیجیتالی بهداشتی داده است.

از محصولات این کمپانی  فرانسوی می توان به ترازوی دیجیتالی WiFi، دستبند تناسب اندام Pulse O و ساعت هوشمند Activité اشاره داشت. Withings در سال 2008 آغاز به کار نمود و حال نوکیا با خریداری آن، سعی در ورود به دستگاه های هوشمند بهداشتی دارد. ارزش شرکت Withings  بیش از 191 میلیون دلار بوده که نوکیا با پرداخت آن این کمپانی را بدست آورد.

Rajeev Suri مدیرعامل شرکت نوکیا در بیانیه ای اعلام کرد:

“ما به طور مداوم می خواهیم در زمینه محصولات هوشمند بهداشتی فعالیت داشته و این جز منافع استراتژیک نوکیاست. با بدست آوردن Withings  نوکیا موقعیت خود را در صنعت محصولات هوشمند بهداشتی تقویت کرده و قادرست در بازار نقش بزرگی را ایفا کند. همچنین می توانیم در تجارت چنین محصولاتی یک برند بزرگ باشیم که ستودنیست.

Ramzi Haidamus از دیگر مدیران نوکیا بیان داشت:

“Withings کمپانی مطرح در زمینه محصولات دیجیتالی و هوشمند بهداشتی محسوب شده و ما می توانیم با دست یافتن به آن به سلامت جامعه کمک نماییم. متخصصان این شرکت در کنار تیم نوکیا قطعا می توانند به طراحی محصولاتی بزرگ در این زمینه پرداخته که قابل ستایش است. “

نوکیا در سال های گذشته بخش موبایل خود را به شرکت ردموندی مایکروسافت فروخت و قرار است براساس قراردادی بین دو کمپانی، سال 2016 تولید تلفن هوشمند را از سر گیرد.

این نوشته در خبر منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by سحر حسینی