نخستین تلفن های هوشمند اندرویدی نوکیا اواخر سال جاری از راه می رسد

نخستین تلفن های هوشمند اندرویدی نوکیا

تاکنون گزارشات بسیاری درباره بازگشت نوکیا به صنعت تلفن های هوشمند منتشر شده; حال گزارش جدیدی می گوید این کمپانی فنلاندی قصد داشته اواخر سال جاری نخستین تلفن های هوشمند اندرویدی نوکیا و تبلت خود را روانه بازار کند.

با این حال; مشخص نیست دستگاه های هوشمند مورد اشاره میان رده هستند یا رده بالا. همچنین مشخص نشد نوکیا در چه تاریخی محصولات خود را در دوران احیا شده معرفی می کند.

این شرکت دیگر همان نوکیا قبلی نیست و می خواهد با تغییرات گسترده ای از راه برسد. کمپانی فنلاندی; چند سال پیش کسب و کار تلفن همراه خود را به مایکروسافت فروخت و حال این کسب و کار از آن فاکسکان شد.

نوکیا در حال حاضر بخش طراحی و توسعه تلفن های هوشمند خود را به گروه HMD داده; که شامل کارکنان سابق نوکیا و مایکروسافت می شود.

آنها برند نوکیا را کسب کرده و احتمالا در همکاری با فاکسکان به عنوان شریک تجاری; تلفن های هوشمند را تولید خواهند کرد.

در روز گذشته; رسانه ها خبر از پیوستن مدیرعامل سابق Rovio پکا رانتالا به HMD دادند; فردی که از کارکنان سابق نوکیا محسوب شده و به عنوان یک مدیر ارشد در HMD فعالیت خواهد کرد.

حال باید منتظر ماند تا کمپانی فنلاندی از محصولات جدید خود رونمایی کرده و به شایعات پایان دهد. شایعاتی که مدتهاست به گوش می رسند; اما هیچ معرفی از سوی نوکیا صورت نگرفته است.

این نوشته در خبر منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by سحر حسینی