نحوه دریافت اندروید ۷٫۰ نوقا منتشر شد

نحوه دریافت اندروید 7.0 نوقا

شرکت گوگل ماه های قبل به معرفی اندروید 7.0 نوقا پرداخت و حال به تازگی انتشار عمومی سیستم عامل جدید صورت گرفت. انتشار عمومی بدان معناست که شما می توانید هم اکنون به سمت گوشی هوشمند خود رفته و بروزرسانی را دریافت کنید.البته در حال حاضر هر تلفن هوشمندی شامل اندروید 7.0 نوقا نمی شود و باید منتظر ماند تا شرکت سازنده به انتشار بروزرسانی سیستم عامل جدید بپردازد. هم اکنون گوگل برای دستگاه هایی چون Nexus 6; Nexus 5X; Nexus 6P; Nexus 9; Nexus Player; Google Pixel C و دستگاه های اندروید One سیستم عامل اندروید 7.0 و نحوه دریافت اندروید 7.0 نوقا را منتشر کرد.

نحوه دریافت اندروید 7.0 نوقا

اگر نام دستگاه شما در این لیست به چشم نمی خورد باید منتظر اعلام تاریخ از سوی شرکت سازنده باشید. البته طی چند ماه آینده اکثر دستگاه های هوشمند توسط کمپانی موردنظر به سیستم عامل جدید بروزرسانی می شوند.

گفتنیست برخی محصولات نیز از همان ابتدا با اندروید 7.0 نوقا همراه هستند; برای مثال ال جی قصد داشته V20 را این سیستم عامل عرضه کند. یا نکسوس های جدید همراه با سیستم عامل نوقا عرضه خواهند شد و دیگر نیازی به بروزرسانی دستی نیست.

با این حال اندروید 7.0 نوقا شامل ویژگی های جدیدی می شود که از جمله باید حالت چند پنجره جهت اجرای دو برنامه همزمان; توانایی پاسخ به اطلاعیه ها بدون خروج از صفح نمایش; منوی تنظیمات سریع و برخی دیگر نام برد.

در کنار ویژگی های جدید; قابلیت های فعلی نیز بهبودیهایی پیدا کرده; برای مثال حالت Doze Mode که برای بهره وری باتری به کار می رود; بهبود پیدا کرده است.

اگر می خواهید با نحوه دریافت اندروید 7.0 نوقا آشنا شوید; بهتر است این مقاله را دنبال کنید تا اطلاعات کاملی در این زمینه بدست آورید:

انجام کارهایی پیش از دریافت اندروید 7.0 نوقا

در ابتدا شما ممکن است بخواهید از دستگاه خود بک آپی تهیه کنید; شاید این نسخه اندروید نوقا نهایی باشد اما ممکن است مشکلی در حین نصب به وجود بیاید و از این رو با عدم بک آپ گیری تمامی محتواهای خود را از دست می دهید.

نحوه دریافت اندروید 7.0 نوقا

اطمینان حاصل کنید که قابلیت بک آپ گیری دستگاه شما فعال است. برای انجام آن در صورت عدم فعال بودن بایستی به Settings رفته سپس به Backup & reset مراجعه کنید. در مرحله بعد Backup my data را انتخاب کرده و Automatic restore را کلیک نمایید.

شما همچنین قادرید با متصل ساختن دستگاه اندرویدی با USB به کامپیوتر ویندوزی یا مک خود; پوشه  DCIM را کپی کرده و درون کامپیوتر پیست کنید.

لطفا پس از پایان; باری دیگر مراحل رفته را بررسی کرده تا از انجام گرفتن بک آپ اطمینان حاصل کنید.

بررسی بروزرسانی

هنگامی که شما آماده دریافت می شوید; باید مطمئن گردید که تبلت یا تلفن هوشمند شما بروزرسانی شده است. دستگاه های هوشمند Nexus 6; Nexus 5X; Nexus 6P; Nexus 9; Nexus Player; Google Pixel C وAndroid One نخستین محصولاتی هستند که اندروید نوقا را دریافت می کنند.

نحوه دریافت اندروید 7.0 نوقا

بروزرسانی طی هفته های آینده دردسترس تمامی کاربران قرار خواهد گرفت زیرا برخی حامل ها دیرتر از برخی دیگر بروزرسانی را منتشر می کنند. متاسفانه گوگل تاریخ دقیقی مشخص نکرد; بنابراین تنها می توان به انتظار نشست.

مشخص است که اگر یکی از دستگاه های هوشمند فوق را دارا هستید; بروزرسانی برای دستگاه شما دردسترس است. البته ممکن است بروزرسانی در نزدیکی انتشار باشد و شما بایستی همیشه بروزرسانی را به صورت دستی بررسی کنید.

برای بررسی دستی به Settings رفته; About phone را انتخاب کرده System updates یا Software updates را برگزنید.

نحوه آپدیت اندروید 7.0 نوقا به اجبار

اگر شما از یک دستگاه نکسوس برخوردارید اما بروزرسانی اندروید 7.0 نوقا را دریافت نکردید; بهتر است در برنامه بتا اندروید ثبت نام کنید.

شاید نسخه نهایی اندروید 7.0 نوقا در حال حاضر منتشر شده باشد; اما شما با ثبت نام در برنامه برای دریافت اندروید 7.0 در اولویت قرار خواهید گرفت.

نحوه دریافت اندروید 7.0 نوقا

برای ثبت نام به وب سایت Android Beta رفته و گزینه Enrol device را انتخاب کنید. شما نیاز داشته تا دستگاه نکسوسی جدیدی را دارا باشید و پس از آن باید به انتظار دریافت باشید.

دانلود اندروید نوقا

در هر صورت شما به شکل دستی یا خودکار متوجه خواهید شد که اندروید نوقا دردسترس قرار گرفته یا خیر. اگر در دسترس شما قرار گرفت; شما تنها کافیست آن را دانلود و نصب کنید. برای انجام آن ابتدا از اتصال شبکه وای فای خود آگاهی پیدا کنید و سپس فرآیند دانلود و نصب را دنبال کنید.در واقع عاقلانه است که هنگام بروزرسانی تبلت یا تلفن هوشمند آن را به شارژر متصل کنید تا در صورت از دست رفتن انرژی با مشکلی رو به رو نشوید. با انتخاب دانلود; تنها باید منتظر باشید تا فایل دریافت شود و پس از دریافت آن را اجرا کرده و لذت ببرید.

منبع خبر

این نوشته در آموزشی منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by سحر حسینی