مدیر بخش موبایل اینتل این شرکت را ترک کرد

به گزارش وال استریت ژورنال، Aicha Evans مدیر بخش موبایل اینتل در روز جمعه این شرکت را ترک کرد. Evans بیش از 10 سال در اینتل فعالیت داشته و مدتی در گروه مهندسی بسترهای نرم افزاری اینتل فعالیت می کرد.

احتمال داشته ترک Evans از شرکت برای تغییر ساختار مدیریتی اینتل باشد و وضعیت مناسبی که این بخش به دنبال ندارد. متاسفانه بخش موبایل اینتل تمایلی برای رقابت با شرکت هایی چون کوالکام، سامسونگ، هوآوی، مدیاتک و برخی دیگر را نداشته و کمپانی می خواهد روی بخش های با اهمیت تری تمرکز نماید.

در مصاحبه ماه گذشته Evans وی اظهار داشت که اینتل از سال 2004 در رقابت ها شکست خورده است. او معتقد بود اینتل زمانی که روی وای مکس تمرکز داشت سایر کمپانی ها به دنبال LTE رفتند. او همچنین به آیفون سال 2007 نیز اشاره داشت و آن را یک شوک بزرگ برای اینتل می دانست.

مشکل اینتل به نظر می رسد صدور گواهی اپراتورها و همچنین استفاده تولیدکنندگان از پردازنده و مودم خود است. البته عملکرد اینتل بد نبوده به شکلی که در سال گذشته ما شاهد پردازنده قدرتمندی چون Atom Z3580 در تلفن هوشمند Zenfone 2 ایسوس بودیم و کندی در آن مشاهده نشد. با این حال اینتل همچون کوالکام از فناوری های لازم در پردازنده های موبایلی خود به کار نگرفته است.

در حال حاضر این خبر جز شایعات بوده و تایید شده نیست، با این حساب باید منتظر ماند تا شرکت اینتل رسما خروج Evans را تایید کند.

این نوشته در خبر منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by سحر حسینی