مدیرعامل سابق موتورولا رئیس بخش سخت افزار گوگل خواهد بود

به گزارش Re/code شرکت گوگل بخش جدید سخت افزاری را راه اندازی کرده که مدیرعامل سابق موتورولا ریک استرلوه با پیوستن به این کمپانی، رهبری آن را برعهده خواهد گرفت.

این گزارش می افزید که ساندرا پیچای مدیرعامل گوگل بزودی این بخش را معرفی خواهد کرد که در کنارش ریک استرلوه نیز به عنوان مدیر بخش اعلام می شود.

از آنجایی که گوگل این گزارش را تایید یا تکذیب نکرده، بنابراین نمی توان دقیق از جزئیات فعالیت استرلوه در این بخش آگاهی پیدا کرد. گزارش می گوید بخش جدید سخت افزاری گوگل شامل پروژه هایی چون نکسوس، کروم کست، وان هاب، ATAP، کروم بوک ها، دستگاه‌های پیکسل سی و در نهایت عینک گلس می شود.

گوگل گلس در نهایت به بخش اصلی خود پس از انتقال اخیر خود به Google X، منتقل می شود. این پروژه زیر نظر ریک استرلوه خواهد بود، پروژه ای که در گذشته زیر نظر مدیر سابق اپل و مدیرعامل نست تونی فادل قرار داشت.

فادل اخیرا اظهار داشت که در این پروژه به نقش مشاور بودن خود ادامه خواهد داد در غیر این صورت به عنوان مدیرعامل نست باقی خواهد ماند.

ما مطمئن نیستیم که گوگل با ایجاد بخش جدید سخت افزار و مدیریت بهتر محصولات سخت افزاری می تواند موفق باشید یا خیر، بنابراین باید منتظر ماند تا مشخص شود این کمپانی مطرح چه افکاری در ذهن دارد.

البته اگر پروژه های مورد اشاره به بخش واحدی انتقال داده شوند، قطعا مدیریت بهتری خواهند شد.

این نوشته در خبر منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by سحر حسینی