مایکروسافت شبکه اجتماعی لینکدین را به مبلغ ۲۶ میلیارد دلار خریداری خواهد کرد

مایکروسافت شبکه اجتماعی لینکدین را به مبلغ 26 میلیارد دلار خریداری خواهد کرد

شرکت مایکروسافت به تازگی اعلام نمود که قصد داشته شبکه اجتماعی محبوب لینکدین را به ارزش 26.2 میلیارد دلار خریداری خواهد کرد. غول نرم افزاری، لینکدین را با هر سهم 196 دلاری خریداری می کند و 26 میلیارد دلار را نقدا پرداخت می کند.

به گفته ساتیا نادلا مدیرعامل مایکروسافت; ساختار لینکدین مشابه قبل باقی مانده و جف وینر نیز همچنان سمت مدیرعاملی خود را در این شرکت حفظ خواهد کرد.

همچنین لینکدین استقلال و فعالیت تجاری خود را حفظ می کند و تغییری در ساختار آن به وجود نخواهد آمد.

مایکروسافت تنها اعلام کرد تصمیم توسط هیئت مدیره دو کمپانی تایید شده; قرارداد نیز در سال جاری بسته خواهد شد و به سال آینده کشانده نمی شود.

خرید لینکدین بزرگترین تصاحب مایکروسافت با رهبری ساتیا نادلا که دو سال قبل سکان مدیریت را از استیوبالمبر گرفته; محسوب می شود.

مایکروسافت این خریداری را ترکیب دو شرکتی با تفسیر ” رهبر حرفه ای شبکه های جهانی و رهبر حرفه ای سیستم ابری جهان” دانسته است.

متاسفانه مایکروسافت جزئیات بسیاری درباره دلیل خرید LinkedIn آشکار نکرده; اما بیان داشت که می خواهد حضور پررنگی در شبکه های اجتماعی داشته باشد. LinkedIn در حال حاضر 400 میلیون کاربر داشته که بیشتر می توان آن را یک شبکه کسب و کار یا تجاری دانست تا تفریحی.

مایکروسافت در حال حاضر مبلغی پرداخت نکرده و قصد داشته نقدا 26 میلیارد دلار را پرداخت کند.

این نوشته در خبر منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by سحر حسینی