فروش کروم بوک ها از مک ها در ایالات متحده پیشی گرفت

فروش کروم بوک ها از مک ها در ایالات متحده پیشی گرفت

به گفته لین هوآنگ تحلیلگر IDC، کروم بوک ها موفق شدند طی سه ماهه نخست سال ۲۰۱۶ فروشی بیش از مک ها در ایالات متحده داشته باشند.

این نخستین باری بوده که کروم بوک ها در ایالات متحده مک را کنار می زنند و پرفروش تر می گردند; هر دو گروه دستگاه ها طرفداران خاص خود را داشته و قابل توجه هستند.

هوانگ اظهار داشت:

” کروم بوکها برای نخستین بار طی سه ماهه نخست سال ۲۰۱۶ موفق شدند از مک ها پیشی گیرند; کرومبوک راه درازی را در ایالات متحده در پیش دارند.”

به گفته IDC تعداد محموله مک ۱٫۷۶ میلیون دستگاه بوده; اما محموله کروم بوکها به ۲ میلیون دستگاه رسید. قطعا چنین میزان فروشی در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۶ برای کروم بوکها بزرگ محسوب می شود.

کرومبوک به نظر می رسد در سه ماهه نخست ۲۰۱۶ برای خریداران قابل توجه تر بوده و تمایل آنها را برای خرید این دست از دستگاه ها بیشتر کردند. با این حال نباید احتمال داد موفقیت کروم بوک ها ادامه دار باشد و ممکن است اپل باری دیگر چاره ای اندیشیده و مک را از افت فروش نجات دهد.

در حال حاضر اپل با فروش بالای آیفون رو به روست و در زمینه تبلت نیز حرف اول را میزند.

شرکت هایی چون اچ پی; دل و چندی دیگر از تولیدکننده مطرح کروم بوک به شمار می روند; کروم بوکها عمدتا ارزان هستند مگر اینکه کروم بوک پیکسل بوده و قیمتشان به ۱۰۰۰ دلار برسد.

این نوشته در خبر منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by سحر حسینی